US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,59 %
NASDAQ+0,44 %
S&P 500-0,05 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-1,18 %

Evropské burzy ve středu převážně stouply, čekalo se na začátek jednání mezi USA a Čínou

Většina evropských akciových trhů v polovině pracovního týdne stoupla, když investoři čekali na výsledek zasedání americké centrální banky a také na začátek jednání mezi Spojenými státy a Čínou.

Redakce IW
Redakce IW
30. 1. 2019 | 18:00
Evropské akcie

Regionální index STOXX Europe 600 získal 0,36 % na 358,51 bodu, britský FTSE 100 stoupl o 1,58 % na 6 941,63 bodu, francouzský CAC 40 si připsal 0,95 % na 4 974,76 bodu a německý DAX klesl o 0,33 % na 11 181,66 bodu.

Dařilo se zejména sektoru osobní spotřeby, který nahoru táhly pozitivní hospodářské výsledky několika velkých firem. 

Akcie francouzského výrobce luxusního zboží LVMH vyletěly vzhůru o necelých 7 %, když společnost odtajnila lepší než očekávaná kvartální čísla.

Zhruba o 7 % se naopak propadly cenné papíry švýcarské farmaceutické firmy Lonza Group, která ve středu oznámila, že v březnu ze své funkce odstoupí CEO společnosti Richard Ridinger.

Mírně ztratily také cenné papíry německého průmyslového koncernu Siemens, jenž ve středu uvedl, že mu v prvním finančním čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 50 procent na 1,12 miliardy eur. Výrazně si ale polepšila vlaková divize firmy, kde se počet objednávek zvýšil o 12 procent na 25,2 miliardy eur - vysoce nad očekávání analytiků.

Hlavní středeční události na evropských trzích

Výsledková sezóna

Zdroj: CNBC

Evropské akcieShrnutí obchodování v Evropě
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory