US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+1,97 %
NASDAQ+2,18 %
DOW JONES+2,47 %
PX-0,60 %
ČEZ+0,33 %
NVIDIA+6,15 %

Evropské burzy se v pondělí na směru neshodly, nejvíce stoupl telekomunikační sektor

Evropské akciové trhy zakončily pondělní obchodování smíšeně, když investoři čekali na další novinky týkající se obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou. Zástupci obou zemí by se v tomto týdnu měli sejít ve Washingtonu, v minulém týdnu jednali v Pekingu.

Redakce IW
Redakce IW
18. 2. 2019 | 18:00
Evropské akcie

Regionální index STOXX Europe 600 získal 0,23 % na 369,78 bodu, britský FTSE 100 odevzdal 0,24 % na 7 219,47 bodu, francouzský CAC 40 stoupl o 0,3 % na 5 168,54 bodu a německý DAX uzavřel téměř beze změny (-0,01 % na 11 299,2 bodu).

Zhruba o procento zpevnil telekomunikační sektor, který těžil ze zvýšení ratingu akcií u několika titulů z tohoto odvětví. Banka Berenberg například zvýšila doporučení na akcie švýcarské firmy Sunrise Communications na "buy" z "hold". Cenné papíry společnosti díky tomu dražily o 3 %.

Na nule seanci zakončily akcie v Londýně obchodované stáčírny Coca-Cola HBC, které v pondělí oznámila, že koupí srbského výrobce sušenek a cukrovinek Bambi od investiční společnosti Mid Europa Partners za 260 milionů eur.

Evropské akcie (18. února 2019), zdroj: CNBC

Hlavní pondělní události na evropských trzích

Zdroj: CNBC

Aktualita pro rok 2026

Evropské akcieShrnutí obchodování v Evropě
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

7. 2.-Andrej Rády
Panika na trzích