US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,37 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,49 %
ČEZ-0,79 %
KB+0,19 %
Erste-0,34 %

Asijské trhy začaly nový týden převážně v pozitivním pásmu

Asijské akciové trhy v pondělí uzavřely převážně v plusu, když se investoři soustředili především na růst cen ropy, který byl důsledkem napětí po sestřelení amerického dronu Íránem.

Redakce IW
Redakce IW
24. 6. 2019 | 10:30
Asijské akcie

Japonský Nikkei 225 zpevnil o 0,13 % a širší benchmark japonských akcií Topix získal 0,12 %. Jihokorejský Kospi uzavřel na zelené nule, když si připsal 0,03 %. Australský S&P/ASX 200 vzrostl o 0,22 % poté, co guvernér tamní centrální banky Philip Lowe v pondělí prohlásil, že je legitimní zamýšlet se nad tím, zda globální monetární politika, kterou nyní představuje snižování sazeb za účelem podpoření ekonomiky, je efektivní.

Smíšeně seanci zakončily čínské indexy. Shanghai Composite zpevnil o 0,21 % a menší Shenzhen Composite mírně oslabil. Hongkongský Hang Seng si polepšil o 0,14 %.

Zdroj: CNBC

Asijské akcieShrnutí obchodování v Asii
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

MrBeast: Génius éry sdílení, patron digitální naděje i trn v oku

MrBeast: Génius éry sdílení, patron digitální naděje i trn v oku

17. 9.-Andrej Rády
Byznys a podnikání