US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,37 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,49 %
ČEZ-0,79 %
KB+0,19 %
Erste-0,34 %

Asijské akcie v polovině týdne zlevnily kvůli obnovené nejistotě ohledně obchodní války

Asijské akciové trhy ve středu uzavřely převážně v minusu, když byly pod tlakem úterního vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle kterého mají USA a Čína před sebou stále dlouhou cestu, než případně uzavřou obchodní dohodu. Pohrozil také uvalením cel na dovoz zboží v objemu zhruba 325 miliard USD, pokud to bude třeba.

Redakce IW
Redakce IW
17. 7. 2019 | 10:30
Asijské akcie

Japonský Nikkei 225 odepsal 0,31 %, pod čímž se zhruba 2,3% poklesem podepsaly akcie konglomerátu SoftBank Group. Širší benchmark japonských akcií Topix odevzdal pouze 0,08 %.

Jihokorejský Kospi oslabil o 0,91 %, když cenné papíry výrobce čipů SK Hynix zlevnily zhruba o 2 %. Australský S&P/ASX 200 naopak zpevnil o 0,49 %.

Na směru se neshodly čínské akcie. Shanghai Composite se snížil o 0,2 % a menší Shenzhen Composite získal 0,16 %. Hongkongský Hang Seng ztratil 0,09 %.

Zdroj: CNBC

Asijské akcieShrnutí obchodování v Asii
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

MrBeast: Génius éry sdílení, patron digitální naděje i trn v oku

MrBeast: Génius éry sdílení, patron digitální naděje i trn v oku

17. 9.-Andrej Rády
Byznys a podnikání