Procter & Gamble zvýšil čistý zisk o 12 % na 3,59 miliardy USD

Americký výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble zvýšil v prvním čtvrtletí meziročně čistý zisk o 12 procent na 3,59 miliardy dolarů. Výsledek předčil očekávání analytiků a společnost zlepšila výhled tržeb i zisku na celý rok. Procter & Gamble soustavně zvyšuje tržby díky inovacím, marketingu a zjednodušené organizační struktuře, která urychlila uvádění novinek na trh, napsal v úterý server CNBC.
Tržby společnosti stouply o 6,6 procenta na 17,8 miliardy dolarů. Zisk na akcii po očištění od jednorázových položek v prvním čtvrtletí dosáhl 1,37 dolaru, zatímco analytici očekávali 1,24 dolaru.
Procter & Gamble má v sortimentu přes 300 spotřebních výrobků. Jsou mezi nimi například prací prášek Ariel, deodoranty Old Spice, zubní pasta Crest, plenky Pampers nebo čipsy Pringles. V České republice Procter & Gamble vlastní továrnu na výrobu pracích prášků v Rakovníku.
Zdroj: ČTK