US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,03 %
NASDAQ-0,22 %
S&P 500-0,09 %
ČEZ+0,00 %
KB+1,26 %
Erste+1,54 %

Hodnota majetku dolarových miliardářů loni klesla

Celková hodnota majetku dolarových miliardářů se loni po pěti letech růstu snížila asi o čtyři procenta na 8,54 bilionu dolarů. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti PwC a švýcarské banky UBS. Počet dolarových miliardářů loni ve světě klesl téměř o tři procenta na 2 101. V České republice se však jejich počet zvýšil na osm z šesti v roce předchozím. Jména miliardářů studie nezahrnuje.

"Miliardářský boom z předchozích pěti let nyní prochází přirozenou korekcí. Podmínky pro tento pokles vytvořil silnější dolar společně s větší nejistotou na akciových trzích v době obtížnějšího geopolitického prostředí," uvedl Josef Stadler ze společnosti UBS.

Navzdory loňskému poklesu hodnota majetku miliardářů v uplynulých pěti letech vzrostla více než o třetinu. Počet miliardářů se ve stejném období zvýšil téměř o dvě pětiny.

Podle žebříčku časopisu Forbes zveřejněného začátkem října je nejbohatším Čechem majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s odhadovaným majetkem 350 miliard korun. Za ním následují Radovan Vítek, Karel Komárek, Andrej Babiš, Daniel Křetínský, Pavel Baudiš, Pavel Tykač, Marek Dospiva, Eduard Kučera a Jiří Šmejc.

Zdroj: ČTK

Nejbohatší investoři a byznysmeni
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

25 plus 25 akcií: Které tituly mají šanci být ve druhém pololetí za hvězdy?

25 plus 25 akcií: Které tituly mají šanci být ve druhém pololetí za hvězdy?

7. 7.-Andrej Rády
Americké akcie