US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,05 %
NASDAQ+0,13 %
DOW JONES-0,65 %
PX-0,86 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA+1,78 %

Google svým akcionářům zakázal používat Google brýle

Přísná bezpečnostní opatření doprovázející čtvrteční setkání akcionářů společnosti Google vedla k zákazu používání jakýchkoli elektronických zařízení, která mohou nahrávat nebo dokumentovat - tedy kamer, diktafonů, smart phoneů a dokonce i kontroverzních Google brýlí.

Redakce IW
Redakce IW
7. 6. 2013 | 12:54
Alphabet (Google)

Google brýle jsou novinka společnosti, která umožňuje uživatelům procházet webové stránky, používat aplikace a reaguje i na hlasové příkazy. Nejkontroverznější vlastností brýlí však je jejich schopnost nahrávat video, což probouzí mnohé vášně a diskuze o ochraně soukromí.

Nezisková organizace Consumer Watchdog Google obvinila z pokrytectví. "Google přinesl na trh zařízení, které nesmírně narušuje soukromí," napsal John M. Simpson z Consumer Watchdog v tiskové zprávě. "Brýle umožňují lidem nahrávat video a fotografovat ostatní, aniž by o tom dotyční věděli, ale své vlastní soukromé záležitosti si manažeři Googlu žárlivě střeží."

Zdroj: CNBC

Podívejte se na aktuální video

Alphabet (Google)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie