US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,59 %
NASDAQ+0,44 %
S&P 500-0,05 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-1,18 %

Zisk ruské těžební firmy Lukoil se ve čtvrtletí zdvojnásobil

Čistý zisk ruské ropné společnosti Lukoil se ve druhém čtvrtletí zdvojnásobil na 2,1 miliardy USD. Zisk podpořily vyšší příjmy a nové akvizice. Uvedla to v pátek firma, která je druhým největším těžařem ropy v Rusku. Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků kvůli slabšímu rublu a vyšším daním, než se čekalo.

Redakce IW
Redakce IW
30. 8. 2013 | 13:11
Ropa

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zisk až 2,25 miliardy USD. Loni byl zisk firmy velmi slabý kvůli růstu daní.

Lukoil trápí poklese těžby ropy ze starších polí v západní Sibiři, která mají na celkových zdrojích firmy více než poloviční podíl. Firma proto začala investovat v zahraničí, včetně polí v Iráku, kde investuje do projektu Západní Kurna-2. V dubnu také koupila od firmy Hess Corp. její ruskou těžební divizi Samara-Nafta, která výrazně podpořila hospodaření ve druhém čtvrtletí.

Zdroj: ČTK

RopaRuskoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory