US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,26 %
NASDAQ+0,61 %
DOW JONES+0,09 %
PX+0,52 %
ČEZ+0,15 %
NVIDIA-2,47 %

Pravděpodobnost další krize se blíží nule, tvrdí ředitel banky Morgan Stanley

James Gorman, výkonný ředitel banky Morgan Stanley, tvrdí, že pravděpodobnost, že znovu zažijeme globální krizi srovnatelnou s rozměry té, která zasáhla trhy v minulých letech, je téměř nulová.

Redakce IW
Redakce IW
6. 9. 2013 | 13:31
Kreditní krize

"Pravděpodobnost, že se to během našeho života stane ještě jednou, je podle mého názoru téměř nulová," prohlásil Gorman v rozhovoru, v němž mluvil o krocích bank a regulátorů. "Způsob, jakým tyto firmy nyní vedeme, množství kapitálu, které mají k dispozici, množství likvidity, jíž disponují, změny v jejich obchodních strategiích - to vše představuje dramatický zvrat," dodal.

Banka Morgan Stanley si v roce 2008 půjčila od centrální banky více než 100 miliard dolarů, obdržela státní pomoc ve výši 10 miliard dolarů a prodala podít v hodnotě 9 miliard dolarů japonské bance Mitsubishi UFJ Financial Group, aby krizi ustála.

Zdroj: Bloomberg

Kreditní krizeMorgan StanleySpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

30. 10.-Andrej Rády
Americké akcie