US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,63 %
NASDAQ+0,47 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Plán podpory francouzské ekonomiky zní dobře, říká EU i Německo

Plán na podporu francouzské ekonomiky, který v úterý nastínil prezident François Hollande, představuje odvážná opatření. Ta by mohla přispět k tomu, že Evropa opustí finanční a ekonomickou krizi silnější, než byla před jejím příchodem. Řekl to ve středu německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Hospodářské reformy francouzského prezidenta se ale zamlouvají i Evropské komisi.

Redakce IW
Redakce IW
15. 1. 2014 | 15:59
Evropská unie

Hollande mimo jiné oznámil, že hodlá v letech 2015 až 2017 ve státním rozpočtu ušetřit 50 miliard eur. Podnikům slíbil snížení daní v objemu 30 miliard eur. Podle Steinmeiera jsou ohlášené úspory a strukturální reformy novým směrem ve francouzské hospodářské politice, který "lze vnímat pouze jako dobrou zprávu".

"Všichni máme zájem na tom, aby výkonnost francouzské ekonomiky vzrostla a aby se Francie stala jedním z motorů růstu evropského hospodářství," prohlásil Steinmeier. Francie je druhou největší ekonomickou v eurozóně za Německem.

Evropská komise upozornila, že plány Francie jsou v souladu s jejími doporučeními. "Ohlášená opatření by měla posílit konkurenceschopnost francouzských podniků a podpořit hospodářský růst a zaměstnanost v zemi," uvedl mluvčí komise Olivier Bailly.

Zdroj: ČTK

Evropská unieFrancie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná