US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,09 %
NASDAQ+0,77 %
S&P 500+0,30 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-0,17 %

Německý veřejný dluh se loni snížil o 1,4 %

Německý veřejný dluh se loni meziročně snížil o 1,4 % na 2 043,7 miliardy eur. Nejvýrazněji se snížilo zadlužení spolkových zemí, mírně poklesl i státní dluh. Ve čtvrtek to oznámil německý statistický úřad.

Redakce IW
Redakce IW
27. 3. 2014 | 11:58
Německo

Veřejný dluh zahrnuje zadlužení státu, spolkových zemí i obcí. Největší podíl na něm v Německu má státní dluh, který ke konci loňského roku činil 1 281 miliard eur a meziročně se snížil o 7,7 miliardy. Míra státního zadlužení je zhruba 78 % hrubého domácího produktu.

Nejvýrazněji pokleslo zadlužení spolkových zemí, snížilo se o 20,4 miliardy eur na 629 miliard eur. Dluh německých měst a obcí se meziročně nezměnil.

Zdroj: ČTK

Německo
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně