US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,31 %
NASDAQ+0,69 %
S&P 500+0,79 %
ČEZ-1,07 %
KB+0,39 %
Erste-0,69 %

ČEZ se proti pokutě odvolávat nebude, prý jde o procesní chybu

Energetická společnost ČEZ považuje chyby v bezmála dvoumiliardovém tendru na vybudování meziskladu vyhořelého jaderného paliva z elektrárny Temelín pouze za procesní pochybení. Podle firmy nemělo dopad na vlastní plnění zakázky. Ve středu to řekla mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová. Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který firmě uložil pokutu 390 000 korun, je pravomocné. Firma se odvolávat ani podávat žalobu ke správnímu soudu nebude.

Redakce IW
Redakce IW
11. 6. 2014 | 13:45
ČEZ

Zakázku za 1,8 miliardy Kč v roce 2008 získala firma CEEI. Podle ÚOHS ale měla být z tendru vyloučena, protože nesplnila kvalifikaci. Například nedoložila, že v pěti letech před vypsáním tendru postavila sklad vyhořelého jaderného paliva nebo jiného jaderného zařízení.

"CEEI se prokázala jako výhradní zastupitel německé firmy WTI, největšího evropského dodavatele projektujícího mezisklady, což jsme považovali za velmi dobrou referenci. Mezisklad byl postaven v dohodnutém termínu a v požadované kvalitě," uvedla Půlpánová.

ÚOHS uložil firmě pokutu, protože veřejná zakázka už byla dokončena a dosáhnout nápravy jinou formou tak už není možné. Společnosti ČEZ hrozila vzhledem k ceně zakázky pokuta přesahující 90 milionů korun.

Server Tyden.cz uvedl, že ÚOHS se případem začal zabývat na základě podnětu státní zástupkyně Dagmar Machové. Zakázkou se v minulosti zabývala také policie. Případ ale odložila.

Zdroj: ČTK

Akcie ČRČEZEnergetika
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory