Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma se stal nejbohatším Asiatem

Čínský podnikatel a spoluzakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma se nově může chlubit neoficiálním titulem nejbohatší Asiat. Ma na čele žebříčku díky růstu ceny akcií Alibaba vystřídal Li Kcha-šinga, který žije v Hong Kongu a podniká v oblasti realit.
Zpravodajská agentura Bloomberg uvádí, že Jack Ma, který je původní profesí učitel, disponuje majetkem v hodnotě 28,6 miliardy dolarů, zatímco hodnota jmění Li Kcha-šinga dosahuje jenom 28,3 miliardy dolarů.
Více než polovina majetku Jacka Ma je odvozena z tržní hodnoty jeho 6,3% podílu v čínské internetové firmě Alibaba, kterou Ma založil v roce 1999 a letos ji úspěšně uvedl na americkou burzu NYSE. Alibaba své akcie v polovině září v rámci světově druhého největšího IPO upsala při ceně 68 USD za kus. To celou firmu ocenilo na 167,62 miliardy USD. První obchod s akciemi Alibaba pak proběhl za cenu 92,70 USD.
Ve čtvrtek akcie Alibaba Group Holding uzavřely na ceně 104,97 USD za kus.
Zdroj: ČTK, Bloomberg
Aktuality

