US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,36 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,85 %
ČEZ+0,39 %
KB-0,10 %
Erste-0,99 %

Asijské akcie se v úterý obchodovaly smíšeně, investoři sledují Řecko a Írán

Asijské akcie se v úterý obchodovaly smíšeně, na čínský trh se vrátila volatilita a investory netěšila ani klesající cena ropy. Trhy navíc dále sledují, jak se vyvíjí situace v Řecku a jak pokračují jednání o íránském jaderném programu.

Redakce IW
Redakce IW
14. 7. 2015 | 9:35
Japonské akcie

Japonský Nikkei 225 v úterý zpevnil o 1,47 % a zakončil na jedenáctidenním maximu. Náladu podpořila slábnoucí měna, která podpořila akcie exportérů když klesla na 123,72 USD/JPY, tedy dvanáctidenní dno. V úterý zahajuje japonská centrální banka své dvoudenní zasedání, většina analytiků od ní však neočekává změnu politiky.

Čínský Shanghai Composite kolísal mezi ziskem a ztrátou a zakončil procento v mínusu. Po několika týdnech výprodejů investoři zahájili vyčkávací taktiku a sledovali také makrodata. Nové bankovní úvěry v červnu vzrostly na 204 miliard dolarů, což předčilo očekávání trhu, zatímco peněžní báze meziročně vzrostla o 11,8 %. Data přesto nedokázala podpořit akcie bank, které táhly burzu dolů.

Hongkongský Hang Seng mezitím odepisoval půl procenta a jihokorejský Kospi odevzdal 0,1 %. Australský S&P/ASX 200 naopak zpevnil o bezmála 2 % a zakončil na dvanáctidenním maximu. Nejvíce se dařilo těžařským společnostem.

Singapurské akcie přidaly 0,2 % po zveřejnění slabých dat z ekonomiky za druhý kvartál. Hrubý domácí produkt Singapuru ve druhém čtvrtletí klesl o 4,6 % mezikvartálně, očekával se přitom 0,8% růst.

Indonéský Jakarta Composite před zveřejněním rozhodnutí centrální banky zpevnil o 0,5 %, trhy očekávají, že banka ponechá hlavní sazbu beze změny na 7,5 %.

Zdroj: CNBC

Asijské akcieJaponské akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory