Americké akcie díky silnému pátečnímu růstu potvrdily čtvrtý ziskový týden v řadě. S&P 500 se dostal od začátku roku do zisku a Nasdaq překonal metu 5 000 bodů

Americké akcie v pátek výrazně zpevnily. Technologický trh Nasdaq podpořily nečekaně dobré výsledky hospodaření předních technologických společností Alphabet, Amazon a Microsoft. Náladu na Wall Street povzbudilo také další snížení úrokových sazeb v Číně. Celý týden tak byl na amerických trzích počtvrté v řadě "zelený".
Index Dow posílil o 0,90 % na 17 646,70 bodu, S&P 500 přidal 1,10 % na 2 075,15 bodu a Nasdaq Composite vystřelil o 2,27 % na 5 031,86 bodu. Posílilo sedm z deseti hlavních odvětví v čele s technologiemi a sektorem základních materiálů, v mínusu zůstaly energetický sektor, tituly z odvětví cyklického spotřebního zboží a síťové společnosti. Index volatility VIX zůstal prakticky beze změny na 14,46 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA stoupl o šest bazických bodů na 2,087 %.
Akcie společnosti Alphabet (+5,61 %) posilovaly přes den o více než 10 % na nový rekord 752,50 USD. Holdingová společnost, jejíž součástí je nyní Google, překonala svými čtvrtletními výsledky odhady trhu a oznámila první odkup svých akcií. Zhruba desetiprocentní nárůst kurzu zaznamenávaly po příznivých výsledcích také akcie společností Microsoft (+10,08 %) a Amazon (+6,23 %). Akcie Facebooku (+2,53 %) poprvé překonaly hranici 100 USD za kus.
Čínská centrální banka ve snaze o podporu ekonomiky pošesté za poslední rok snížila základní úrokové sazby a zmírnila i povinné rezervy komerčních bank. "Přinejmenším dočasně to zažehnalo nejhorší obavy o vývoj čínské ekonomiky," řekl agentuře Reuters Ernie Cecilia z investiční společnosti Bryn Mawr Trust.
Za celý týden index Dow posílil o 2,50 %, S&P 500 získal 2,10 % a Nasdaq Composite zpevnil o 3 %. Vedle některých výsledkových zpráv trh pozitivně reagoval především na možnost prohloubení podpory ekonomiky ze strany ECB a na další snížení sazeb v Číně. Tyto zprávy z centrálních bank podle analytiků pomohly alespoň krátkodobě zapomenout na jinak spíše střízlivé vyznění dosavadní výsledkové sezóny, kdy především na úrovni tržeb firmy v mnoha případech nenaplňují očekávání.
Silný dolar a levnější ropa
Euro se během pátečního obchodování na devizových trzích propadlo na dvouměsíční minimum k americkému dolaru. Jednotné evropské měně se nedaří vzpamatovat se po vyjádření Evropské centrální banky, která ve čtvrtek naznačila možnost dalšího uvolnění měnové politiky. Šéf ECB Mario Draghi ve čtvrtek prohlásil, že banka by mohla zrychlit nákupy dluhopisů, rozšířit svůj program nákupů cenných papírů a dále snížit depozitní sazbu, která je nyní na -0,2 %. To jsou opatření, kterými se ECB snaží podpořit ekonomiku zemí s eurem a zvýšit inflaci v eurozóně. Ta se v září opět dostala do záporného pásma.
"Nebezpečí další monetární podpory v eurozóně je pro euro obecně nepříznivé," uvedl podle agentury Reuters analytik Omer Esiner ze společnosti Commonwealth Foreign Exchange. Za celý týden klesla jednotná evropská měna k dolaru zhruba o 3 % a připsala si nejhorší výsledek za tři měsíce.
Světové ceny ropy v pátek dále klesaly a potvrdily druhý ztrátový týden v řadě. Trh zůstává pod tlakem přetrvávajícího globálního přetlaku nabídky. Naději na oživení světové ekonomiky nicméně poskytla čínská centrální banka, která pošesté za poslední rok snížila úrokové sazby.
Trh zůstává pod vlivem dalších důkazů o převisu nabídky produkce a zásob. Zásoby ropy v USA minulý týden vzrostly dvakrát rychleji, než se čekalo.
Naději na oživení poptávky ve druhé největší ekonomice světa, tedy v Číně, podpořilo další snížení úroků a povinných minimálních rezerv tamních komerčních bank. "Snížení úroků poskytlo určitou podporu očekávanému zlepšení poptávky," řekl agentuře Reuters Hans van Cleef z nizozemské banky ABN Amro. "Jakmile ale přijdou údaje o nabídce a lidé znovu uvidí, že trh je nadměrně zásoben, optimistická nálada se vytratí," dodal.
Ropě dočasně pomohl čtvrteční signál Evropské centrální banky, že by tato instituce mohla ke konci roku znovu uvolnit měnovou politiku. Tento vliv byl ale vymazán prudkým poklesem eura vůči dolaru, který kupujícím v evropské měně zdražil nákupy ropy.
Hlavní páteční události na amerických trzích
- Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru podle předběžných dat vzrostl v říjnu na 54 bodů (odhad: 52,7 bodu, září: 53,1 bodu).
- Demokratický zástupce Lincoln Chafee oznámil, že stahuje svou kandidaturu na post amerického prezidenta.
- Americký potravinářský koncern Kellogg jedná o převzetí společnosti Diamond Foods, za kterou je ochoten zaplatit více než 1,5 miliardy dolarů. S odvoláním na nejmenované zdroje to v pátek napsal americký deník New York Post. Ani jedna z firem se k informacím zatím nevyjádřila.
- Citigroup odstranila akcie Apple ze svého seznamu nejatraktivnějších amerických titulů k nákupu, ponechává však doporučení "kupovat".
- JPMorgan Chase zvyšuje cílovou cenu akcií Amazonu na 800 ze 710 USD, Benchmark cílovou cenu zvyšuje na 700 z 650 USD.
- FBR zvyšuje cílovou cenu akcií Microsoftu na 60 z 53 USD.
- Susquehanna zvyšuje cílovou cenu akcií Alphabet na 850 z 800 USD, JPMorgan Chase cenu zvyšuje na 900 z 800 USD a Pacific Crest na 820 z 745 USD.
- Americký výrobce elektrických aut Tesla Motor by mohl začít do dvou let vyrábět auta v Číně. Řekl to v pátek ředitel automobilky Elon Musk, podle kterého by místní výroba mohla snížit ceny aut Tesly na největším automobilovém trhu světa o třetinu.
- Počet aktivních ropných vrtů v USA se v uplynulém týdnu snížil o jeden na 594. Šlo o osmý týdenní pokles za sebou. Přibyl naopak jeden vrt, ze kterého se těží plyn, a tak celkový počet vrtů stagnoval na 787.
- Spoluzakladatel americké softwarové společnosti Microsoft Bill Gates v pátek na chvíli přišel o titul nejbohatšího člověka planety. V žebříčku časopisu Forbes aktualizovaném v reálném čase jej na okamžik vystřídal zakladatel španělského módního kolosu Inditex Amancio Ortega. Desetiprocentní vzestup akcií Microsoftu sice vrátil Gatese zpět na první místo, ve Španělsku ale slavili krátkodobé prvenství svého rodáka jako důležitý milník, informovala agentura Reuters.
- Akcie společnosti Facebook v pátek poprvé překročily symbolickou hranici 100 dolarů. Cena akcií provozovatele největší sociální sítě světa se během dne vyhoupla na více než 102 dolarů, k čemuž přispěl silný růst kurzu. Ten přesáhl tři procenta. Pokud růst vydrží, bude to poprvé, kdy akcie nad stodolarovou hranicí také uzavřou. Při této ceně by tržní hodnota firmy přesáhla 287 miliard dolarů.
- Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt bude příští týden během návštěvy ve Spojených státech jednat rovněž o skandálu kolem manipulace testů emisí naftových vozů z koncernu Volkswagen. Německé ministerstvo dopravy uvedlo, že Dobrindt se v této souvislosti setká se svým americkým protějškem Anthonym Foxxem i s představiteli americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA).
Výsledková sezóna
- Výsledky American Airlines ve 3Q: Upravený zisk na akcii 2,77 USD (odhad: 2,72 USD), tržby 10,7 miliardy USD (v souladu s odhady).
- Výsledky Procter & Gamble ve 1QFY2016: Jádrový zisk na akcii 0,98 USD (odhad: 0,95 USD), tržby 16,53 miliardy USD (odhad: 17,28 miliardy USD, loni: 18,77 miliardy USD).
- Zisky předních světových výrobců domácích spotřebičů, švédského Electroluxu a amerického Whirlpoolu, ve třetím čtvrtletí vzrostly a překonaly odhady. Firmy, které spolu s jihokorejskou LG Electronics bojují o vůdčí pozici na světovém trhu bílé techniky, v pátečních výsledkových zprávách navíc předpověděly příznivý vývoj prodejů i pro poslední kvartál.
- Globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 17,2 % na 293 milionů USD. Zisk překonal očekávání analytiků, přestože tržby kvůli vývoji směnných kurzů klesly. Firma současně v pátečním prohlášení potvrdila výhled na celý letošní rok.
Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích
- Z rozhodnutí Soudního dvora EU, které bylo zveřejněno ve čtvrtek, mají být transakce provedené v digitální měně bitcoin osvobozené od DPH. Německá generální advokátka Juliane Kokkotová již v červenci zveřejnila své doporučující stanovisko, v němž uvedla, že by soud měl upustit od uvalování daně na nákupy a prodeje bitcoinu. Bitcoinové transakce tak jsou "osvobozeny od daně z přidané hodnoty v rámci ustanovení o transakcích týkajících se oběživa, bankovek a mincí používaných jako zákonné platidlo," zmiňuje rozhodnutí ESD.
- Prodeje starších domů ve Spojených státech v září vzrostly meziměsíčně o 4,7 % na celoročně přepočítané tempo 5,55 milionu jednotek (odhad: 5,39 milionu, srpen revidován na 5,3 milionu). Očekával se meziměsíční nárůst o 1,5 % po srpnovém revidovaném poklesu o 5 %.
- Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 17. října vzrostl na 259 tisíc z 256 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 255 tisíc), očekávalo se 265 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 10. října vzrostl na 2,17 milionu z 2,164 milionu (revidováno z 2,158 milionu) v předchozím týdnu, čekalo se 2,195 milionu.
- Index aktivity chicagského Fedu v září vzrostl na -0,37 bodu z -0,39 bodu, čekalo se -0,20 bodu.
- Ceny domů podle FHFA v srpnu meziměsíčně vzrostly jen o 0,3 %, čekalo se +0,5 %, stejně jako v červenci.
- Předstihové indikátory za září klesly o 0,2 %, čekal se 0,1% pokles, stejně jako v srpnu.
- Index aktivity kansaského Fedu v říjnu vzrostl na -1 bod z -8 bodů, očekával se pokles na -9 bodů.
- Problémy s nafukovači airbagů japonské společnosti Takata si ve Spojených státech vyžádaly osm mrtvých a téměř 100 zraněných. Vyplývá to z nejnovějších údajů amerického Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Úřad zároveň uvedl, že usiluje o co nejrychlejší dokončení opravy problematických airbagů.
- BMO Capital Markets snižuje doporučení na akcie Valeant Pharmaceuticals na "market perform" z "outperform".
- Americká společnost Intel chce v příštích letech investovat až 5,5 miliardy dolarů do rozšíření a úpravy své továrny v čínském městě Ta-lien. Intel plánuje začít v závodě místo starší generace polovodičů vyrábět paměťové čipy. Investice je zatím největší investicí Intelu v Číně.
- Daňové výhody poskytnuté Fiatu v Lucembursku a společnosti Starbucks v Nizozemsku odporují pravidlům EU o státní pomoci. Rozhodnutí Evropské komise ve středu oznámila eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. Dosavadní režim podle ní nemůže pokračovat a oba státy mají z firem vymoci příslušné doplatky daní. Pro každou ze společností to představuje 20 až 30 milionů eur.
- Rakouský vrchní zemský soud ve středu rozhodl o oprávněnosti hromadné žaloby na americkou společnost Facebook. Informovala o tom agentura APA. Kvůli porušování ochrany soukromí se provozovatele stejnojmenné sociální sítě rozhodlo pod vedením rakouského právníka Maxe Schremse zažalovat více než 20 000 uživatelů, včetně českých. Zemský soud jejich žalobu letos v červenci odmítl, soud vyšší instance ve Vídni ale jeho rozhodnutí zvrátil.
- Americký výrobce pevných disků Western Digital koupí za zhruba 19 miliard dolarů výrobce paměťových čipů SanDisk. Western Digital nabídla za jednu akcii SanDisk 86,50 USD, což ve srovnání s úterní závěrečnou cenou akcií představuje prémii asi 15 %. Dohoda je další z vlny konsolidace v odvětví výroby čipů. Transakci již schválily správní rady obou firem, hlasovat o ní budou ještě akcionáři SanDisk. Měla by být dokončena ve třetím čtvrtletí příštího roku.
- JPMorgan Chase snižuje doporučení na akcie Harley-Davidson na "neutral" z "overweight", cílovou cenu snižuje na 50 z 66 USD.
- Northland Capital snižuje doporučení na akcie Himax Technologies na "market perform" z "outperform".
- Stifel Nicolaus zvyšuje doporučení na akcie Waste Management na "buy" z "hold".
- Raymond James snižuje doporučení na akci VMware na "market perform" z "outperform".
- Středeční schůzka expertů na ropný průmysl z členských států kartelu OPEC a několika dalších těžařských zemí nepřinesla žádná konkrétní opatření na podporu cen ropy. Uvedli to podle agentury Reuters delegáti po skončení schůzky.
- Server YouTube nabídne uživatelům v USA předplacenou službu, která umožní sledovat videa bez reklam. Oznámila to ve středu firma. Nová služba se bude jmenovat YouTube Red a předplatné bude stát deset dolarů na měsíc. Ve Spojených státech ji bude možné od příští středy vyzkoušet na měsíc zdarma. Podle webu techcrunch.com bude novinka v brzké době dostupná po celém světě.
- Visa zvýšila čtvrtletní dividendu o 17 % na 0,14 USD.
- Zahájená výstavba v USA v září vzrostla o 6,5 % meziměsíčně na celoročně přepočítané tempo 1,206 milionu jednotek. Očekával se přitom jen 1,9% růst po předchozím revidovaném 1,7% poklesu. Počet vydaných stavebních povolení naopak klesl výrazněji, než se čekalo, a to o 5 % meziměsíčně na 1,103 milionu anualizovaně. Čekal se pokles o 0,4 % po předchozím revidovaném růstu o 2,7 %.
- Americký internetový obchod Amazon hodlá do svých distribučních center ve Spojených státech na letošní vánoční sezonu najmout 100 000 sezonních pracovníků, tedy o čtvrtinu více než loni, aby uspokojil rostoucí poptávku zákazníků. Oznámila to v úterý firma.
- Německá Deutsche Bank prý omylem převedla na účet jednoho amerického hedgeového fondu částku šest miliard dolarů. Podle britského listu Financial Times (FT) jde o chybu zaměstnance, který špatně zpracoval obchodní pokyn. Bance se hned další den podařilo částku od klienta získat zpět, i tak je to ale nepříjemný incident pro banku, která se nyní snaží získat zpět důvěru klientů a která je pod pečlivým dohledem regulačních úřadů.
- Francouzská bankovní skupina Crédit Agricole zaplatí úřadům ve Spojených státech pokutu 787 milionů dolarů kvůli údajnému porušování amerických sankcí vůči Íránu, Súdánu, Barmě a Kubě. Oznámil to v úterý podle agentury AFP newyorský regulační úřad, který tak potvrdil dřívější spekulace v médiích. Banka tak ukončí vyšetřování, podle něhož v rozporu s těmito sankcemi nelegálně přesouvala peníze přes americký finanční systém.
- Americká společnost Yum! Brands, která provozuje restaurace s rychlým občerstvením KFC, Pizza Hut a Taco Bell, plánuje vyčlenit svá čínská aktiva do samostatně obchodované společnosti. Nová firma Yum! China bude mít výhradní práva na provozování KFC, Pizza Hut a Taco Bell a bude vedena Mickym Pantem, který byl šéfem čínské divize jmenován v srpnu. Split by měl být hotov do konce roku 2016. Vyplývá to z úterního prohlášení společnosti.
- Irský úřad pro ochranu údajů má vyšetřovat předávání osobních údajů sociální sítí Facebook do Spojených států. Nařídila mu to v úterý irská justice. Stalo se tak dva týdny po přelomovém verdiktu evropského soudu v Lucemburku, který zrušil dohodu umožňující volné předávání dat mezi EU a Spojenými státy.
- RBC Capital snižuje cílovou cenu akcií IBM na 150 ze 155 dolarů.
- Herečka a mediální magnátka Oprah Winfreyová kupuje 10% podíl ve společnosti Weight Watchers, zaměřené na programy na hubnutí, a připojí se i ke správní radě firmy. Winfreyová koupí téměř 6,4 milionu akcií za páteční zavírací cenu 6,79 dolaru za kus, tedy celkem za zhruba 43,2 milionu dolarů. Bude mít také možnost rozšířit svůj podíl o dalších 5 %. Pokud by dalších 5 % dokoupila, stala by se druhým největším akcionářem společnosti hned po investiční firmě Invus Public Equities Advisors, která k 30. červnu vlastnila 51,5% podíl.
- Americké federální vyšetřování údajného rozsáhlého uplácení v mexické pobočce maloobchodního gigantu Wal-Mart zásadnější prohřešky proti zákonům nenašlo. Případ tak bude mnohem méně závažný, než vyšetřovatelé na základě zpráv tisku čekali. Napsal to v pondělí s odvoláním na informované zdroje list The Wall Street Journal.
- Index trhu s nemovitostmi NAHB v říjnu vzrostl na 64 bodů ze zářijových 62 bodů, čekala se stagnace.
- Akcie společnosti SanDisk v poobchodní fázi přidaly přes 7 % poté, co bylo oznámeno, že firma jedná o svém prodeji s Western Digital.
- BB&T Capital zvyšuje doporučení na akcie Nike na "kupovat" z "držet", cílovou cenu stanovuje na 148 dolarů.
- Credit Suisse přidává akcie McDonald's na seznam nejlepších amerických titulů k nákupu, považuje je za "jednu z nejlepších investičních příležitostí".
- Pacific Crest snižuje doporučení na akcie Oracle na "sector weight" z "overweight".
- United Continental má nového výkonného ředitele. Stal se jím Brett Hart. Dosavadní šéf firmy Oscar Munoz minulý týden prodělal infarkt.
- V posledních třech týdnech čínští hackeři opět několikrát zaútočili na americké firmy. Sdělila to americká společnost pro počítačovou bezpečnost CrowdStrike, která je blízká americké vládě, uvedla agentura AP. Sdělení podle AP naznačuje, že Čína začala velmi rychle porušovat svou nejnovější dohodu se Spojenými státy o boji proti hackerství.
Výsledková sezóna v uplynulém týdnu
- Globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 17,2 % na 293 milionů USD. Zisk překonal očekávání analytiků, přestože tržby kvůli vývoji směnných kurzů klesly. Firma současně v pátečním prohlášení potvrdila výhled na celý letošní rok.
- Výsledky American Airlines ve 3Q: Upravený zisk na akcii 2,77 USD (odhad: 2,72 USD), tržby 10,7 miliardy USD (v souladu s odhady).
- Výsledky Procter & Gamble ve 1QFY2016: Jádrový zisk na akcii 0,98 USD (odhad: 0,95 USD), tržby 16,53 miliardy USD (odhad: 17,28 miliardy USD, loni: 18,77 miliardy USD).
- Výsledky McDonald's ve 3Q: Zisk na akcii 1,40 USD (odhad: 1,28 USD), tržby 6,62 miliardy USD (odhad: 6,41 miliardy USD).
- Výsledky Dow Chemical ve 3Q: Zisk na akcii 0,82 USD (odhad: 0,69 USD), tržby 12 miliard USD (odhad: 12,36 miliardy USD).
- Výsledky 3M ve 3Q: Zisk na akcii 2,05 USD (odhad: 2 USD), tržby 7,71 miliardy USD (odhad: 7,84 miliardy USD), firma zruší 1 500 pracovních míst.
- Výsledky Under Armour ve 3Q: Zisk na akcii 0,45 USD (odhad: 0,44 USD), tržby 1,2 miliardy USD (odhad: 1,18 miliardy USD).
- Zisk největšího světového výrobce stavebních a těžebních strojů Caterpillar ve třetím čtvrtletí prudce klesl a výrazně se snížily i jeho tržby. Může za to přetrvávající útlum stavební a těžební aktivity takřka v celém světě, sdělila ve čtvrtek americká společnost.
- Výsledky Alphabet ve 3Q: Zisk na akcii 7,35 USD (odhad: 7,23 USD), tržby 15,1 miliardy USD (odhad: 15,04 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +10 %.
- Výsledky Microsoft ve 3Q: Zisk na akcii 0,67 USD (odhad: 0,58 USD), tržby 21,7 miliardy USD (odhad: 21,04 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +5 %.
- Výsledky Amazon.com ve 3Q. Zisk na akcii 0,17 USD (odhad: 0,13 USD), tržby 25,36 miliardy USD (odhad: 24,91 miliardy USD). Akcie ve čtvrtečním after-marketu +10 %.
- Výsledky General Motors ve 3Q: Upravený zisk na akcii 1,50 USD (odhad: 1,18 USD), tržby 38,8 miliardy USD (odhad: 37 miliard USD, loni: 39,3 miliardy USD).
- Výsledky Biogen ve 3Q: Upravený zisk na akcii 4,48 USD (odhad: 3,79 USD), tržby 2,78 miliardy USD (odhad: 2,65 miliardy USD, loni: 2,51 miliardy USD).
- Výsledky Coca-Cola ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,51 USD (odhad: 0,50 USD), tržby 11,4 miliardy USD (odhad: 11,5 miliardy USD, loni: 11,9 miliardy USD).
- Výsledky Boeing ve 3Q: Upravený zisk na akcii 2,52 USD (odhad: 2,21 USD), tržby 25,8 miliardy USD (odhad: 24,7 miliardy USD, loni: 23,8 miliardy USD).
- Výsledky Tupperware ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,79 USD (odhad: 0,71 USD), tržby 521 milionů USD (odhad: 515 milionů USD).
- Výsledky Kimberly-Clark ve 3Q: Upravený zisk na akcii 1,51 USD (odhad: 1,49 USD), tržby 4,7 miliardy USD (v souladu s odhady).
- Výsledky Abbott Laboratories ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,54 USD (odhad: 0,53 USD), tržby 5,15 miliardy USD (odhad: 5,14 miliardy USD).
- Výsledky EMC ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,43 USD (odhad: 0,44 USD), tržby 6,08 miliardy USD (odhad: 6,17 miliardy USD).
- Výsledky American Express ve 3Q: Zisk na akcii 1,24 USD (odhad: 1,31 USD), tržby 8,19 miliardy USD (odhad: 8,32 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu kolem 22.30 SELČ -2,8 %.
- Výsledky eBay ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,43 USD (odhad: 0,40 USD), tržby 2,1 miliardy USD (odhad: 2,09 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu kolem 22.30 SELČ +8,2 %.
- Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson ve třetím čtvrtletí vytvořil čistý zisk 140 milionů dolarů, což je meziroční pokles o 6,5 %. Výsledky zaostaly za očekáváním analytiků. Za horším výsledkem je slabší odbyt, firma navíc zhoršila odhad celoročních dodávek. Akcie Harley-Davidson v reakci na výsledky a vyhlídky podniku spadly o více než osm procent.
- Výsledky United Technologies ve 3Q: Zisk na akcii 1,67 USD (odhad: 1,55 USD), tržby 13,8 miliardy USD (odhad: 14,8 miliardy USD).
- Výsledky Verizon ve 3Q: Zisk na akcii 1,04 USD (odhad: 1,02 USD), tržby 33,2 miliardy USD (odhad: 32,91 miliardy USD).
- Výsledky Lockheed Martin ve 3Q: Zisk na akcii 2,77 USD (odhad: 2,72 USD), tržby 11,5 miliardy USD (odhad: 11,12 miliardy USD).
- Výsledky Yahoo! ve 3Q: Upravený zisk na akcii 0,15 USD (odhad: 0,16 USD), tržby 1,23 miliardy USD (odhad: 1,02 miliardy USD). Akcie v úterním after-marketu kolem 22.30 SELČ -1 %.
- Výsledky Chipotle Mexican Grill ve 3Q: Zisk na akcii 4,59 USD (odhad: 4,62 USD), tržby 1,2 miliardy USD (v souladu s odhady). Akcie v úterním after-marketu kolem 22.30 SELČ -2,5 %.
- Výsledky Discover Financial Services ve 3Q: Zisk na akcii 1,38 USD (loni: 1,37 USD), tržby 2,19 miliardy USD. Akcie v úterním after-marketu kolem 22.30 SELČ beze změny.
- Čistý zisk amerického výrobce hraček Hasbro ve třetím čtvrtletí vzrostl o 15 % na 207,6 milionu USD. Růst podpořil zájem o hračky spojené s filmy Hvězdné války a Jurský svět. Uvedla to firma v pondělním prohlášení.
- Zisk americké investiční banky Morgan Stanley se ve třetím kvartále propadl o 42 % a klesl druhé čtvrtletí po sobě. Výsledky podkopal podobně jako u jiných bank odvrat investorů od akcií, dluhopisů a komodit kvůli otřesům na trzích, vyvolaných zejména ochabováním čínské ekonomiky.
- Výsledky IBM ve 3Q: Zisk na akcii 3,02 USD (odhad: 3,30 USD), tržby 19,3 miliardy USD (odhad: 19,63 miliardy USD). Akcie v pondělním after-marketu kolem 23.00 SELČ -5 %.
Zdroj: ČTK, CNBC, MarketWatch
Aktuality
