Sněmovna podpořila zvýšení daňových slev pro rodiny s více dětmi

Daňové zvýhodnění na druhé dítě se má od příštího roku zvýšit o 100 korun měsíčně. Na třetí a další dítě má stoupnout o 300 korun měsíčně. Pro rodiny s jedním dítětem se výše slevy měnit nemá. Počítá s tím vládní novela o dani z příjmů, kterou ve čtvrtek v prvním kole projednávání podpořila Sněmovna. Před dalším schvalováním předlohu projedná rozpočtový výbor dolní komory. Dostal na to měsíc, aby bylo možné změnu schválit ještě letos.
Daňové zvýhodnění u jednoho dítěte zůstane podle návrhu od příštího roku na 13 404 Kč ročně. U druhého dítěte by od příštího roku měla roční částka stoupnout ze současných 15 804 korun na 17 004 korun, u třetího a dalšího dítěte ze 17 004 Kč na 20 604 Kč. V roce 2017 by mělo podle plánů ministerstva financí nastat další zvýšení.
Daňové zvýhodnění stouplo již od letoška, a to u druhého dítěte o 200 korun měsíčně a u třetího a dalšího o 300 Kč měsíčně. Zvyšování slev je součástí koaliční dohody.
Zdroj: ČTK