US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,12 %
NASDAQ-1,90 %
DOW JONES-0,84 %
PX+0,59 %
ČEZ+0,23 %
NVIDIA-2,47 %

Evropské burzy ve čtvrtek oslabily, akcie Siemensu se propadly o více než 4,5 %

Evropské akciové trhy zakončily čtvrteční obchodování v červených číslech, když se investoři soustředili na zasedání Bank of England a výsledkovou sezónu, která ve čtvrtek přinesla výsledky několika velkých bank. Investory zároveň nadále znervózňuje obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou, který by mohlo vystupňovat zavedení 25% cla na dovoz čínským výrobků v hodnotě 200 miliard USD.

Redakce IW
Redakce IW
2. 8. 2018 | 18:00
Evropské akcie

Regionální index STOXX Europe 600 oslabil o 0,82 % na 386,65 bodu, britský FTSE 100 odepsal 1,01 % na 7 575,93 bodu, francouzský CAC 40 klesl o 0,68 % na 5 460,98 bodu a německý DAX přišel o 1,5 % na 12 546,33 bodu.

Nejvíce ztratil sektor základních materiálů, jenž spadl zhruba o 3 % kvůli obavám z eskalace obchodního konfliktu mezi USA a Čínou. Nedařilo se ani automobilovému odvětví, které odevzdalo zhruba procento.

O 4,69 % zlevnily cenné papíry německé průmyslové skupiny Siemens, jež ve čtvrtek oznámila, že jí ve třetím finančním čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 14 % na 1,21 miliardy eur. Čtvrtletní tržby klesly o 4 % na 20,47 miliardy eur, příliv nových zakázek však vzrostl o 16 % na 22,8 miliardy eur.

Výsledky hospodaření odtajnila také francouzská banka Société Générale, které naopak čistý zisk meziročně stoupl o 9 % na 1,16 miliardy eur. Celkové příjmy společnosti vzrostly o 24 % na 6,45 miliardy eur. Akcie banky na zveřejněná čísla zareagovaly poklesem o 2,25 %.

Evropské burzy (2. srpna 2018), zdroj: CNBC

Hlavní čtvrteční události na evropských trzích

Výsledková sezóna

Zdroj: CNBC

Evropské akcieShrnutí obchodování v Evropě
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio