US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,57 %
NASDAQ-0,33 %
S&P 500-0,10 %
ČEZ+0,32 %
KB-1,06 %
Erste+1,74 %

Konzolí Sony PlayStation 4 se už prodalo více než 2,1 mililonu

Japonský výrobce spotřební elektroniky Sony již prodal více než 2,1 milionu herních konzolí PlayStation 4. Informovala o tom v úterý agentura Reuters. Přístroj vstoupil v polovině listopadu na trh ve Spojených státech a Kanadě, koncem téhož měsíce se začal prodávat i v Evropě.

Redakce IW
Redakce IW
3. 12. 2013 | 9:11
Japonské akcie

První milion konzolí PlayStation 4 firma prodala již během 24 hodin od uvedení na trh. PlayStation 4 soupeří o zákazníky se zařízením Xbox One americké společnosti Microsoft. Obě herní zařízení nabízejí vyšší výkon a lepší grafiku než jejich předchůdci. PlayStation 4 se v USA prodává za 399 dolarů, což je o sto dolarů méně než konkurenční Xbox One.

Analytik Brian Crecente ze společnosti Polygon podle serveru BBC upozorňuje, že PlayStation 4 se soustředí hlavně na samotné hry, zatímco Xbox One chce být zábavním centrem, které umožňuje snadné přepínání mezi hrami, televizními pořady, hudbou a aplikacemi.

Zdroj: ČTK, CNBC

Japonské akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie