US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,63 %
NASDAQ+0,47 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Řecko hledá zájemce o podíl v provozovateli aténského letiště

Řecká privatizační agentura TAIPED vyzvala k vyjádření zájmu o podíl 30 procent v provozovateli největšího letiště v zemi Athens International Airport SA (AIA). Zájemci mají předložit své předběžné nabídky do 30. září. Privatizace je součástí hospodářských reforem v Řecku.

Redakce IW
Redakce IW
28. 6. 2019 | 13:10
Řecko

Nabídkové řízení se uskuteční ve dvou fázích. V rámci první fáze předloží zájemci předběžné nabídky, ve druhé fázi pak budou vyzváni k předložení závazných nabídek.

Privatizační agentura vlastní v AIA podíl 30 procent a dalších 25 procent vlastní vláda. Zbytek vlastní společnost sídlící v Německu a zabývající se správou letišť AviAlliance a řecká skupina Copluzos.

Řecko od roku 2010 dostalo tři záchranné úvěry a privatizace majetku byla důležitou součástí reforem, které byly podmínkou pro získání pomoci. Nicméně prodej státního majetku postupuje velmi pomalu a má zpoždění.

AIA má 30letou smlouvu na provoz a údržbu mezinárodního letiště Eleftheriose Venizelose v Aténách, které je nejrušnějším letištěm v zemi. Ročně odbaví 24 milionů cestujících.

Zdroj: ČTK

Řecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná