US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,79 %
NASDAQ+1,15 %
DOW JONES+1,01 %
PX+0,74 %
ČEZ+0,31 %
NVIDIA+2,21 %

Výsledky Ralph Lauren v 1Q: Upravený zisk na akcii 1,06 USD (odhad: 0,89 USD), tržby 1,55 miliardy USD (loni: 1,62 miliardy USD, odhad: 1,53 miliardy USD)

Americká oděvní společnost Polo Ralph Lauren se v prvním finančním čtvrtletí propadla do ztráty 22 milionů dolarů. Na vině jsou nižší tržby a snahy o celkovou reorganizaci podniku, který snižuje náklady a zavírá desetinu prodejen.

Čisté příjmy Polo Ralph Lauren za čtvrtletí klesly o 4 % na 1,55 miliardy USD, překonaly však odhady. Nečekaně lepší byl také upravený zisk na akcii ve výši 1,06 USD. Analytici v anketě společnosti Zacks Investment Research čekali zisk 89 centů.

Generální ředitel Stefan Larsson, který otěže firmy převzal koncem loňského roku od zakladatele Ralpha Laurena, odstartoval výrazné změny, snižuje náklady a zaměřuje se na značky, které firmu proslavily po celém světě. S tím souvisí také agresivní propagace hlavní značky, která oblékla například americký olympijský tým, uvedla agentura AP.

Zdroj: MarketWatch, ČTK

Americké akcieMóda a designVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh