US MARKETOtevírá za: 13 h 30 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Firmě Sazka Group v Británii pomůže muž, který dostal do Londýna olympijské hry

Sázkové společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka pomůže ve výběrovém řízení o provozování britské národní loterie podnikatel Keith Mills, který sehrál klíčovou roli v tom, že Londýn uspěl se svou nabídkou na uspořádání olympijských her a paralympijských her v roce 2012. ČTK to řekla mluvčí KKCG Dana Dvořáková.

Britskou národní loterii v současnosti provozuje společnost Camelot, jejíž licence vyprší v roce 2023. O výsledku aktuálního tendru se pravděpodobně rozhodne v příštím roce. Sazka Group v sobotu uvedla, že po odevzdání dotazníku k výběrovému řízení počátkem tohoto měsíce byla loterijní komisí, tedy orgánem, který tendr organizuje, do veřejné soutěže přijata.

Mills v uplynulých šesti letech zastával funkci předsedy Královské nadace vévody a vévodkyně z Cambridge. Tuto funkci příští měsíc předá Williamovi Hagueovi. Je také předsedou charitativních sportovních her Invictus Games (Hry pro neporažené), jejíchž zakladatelem je princ Harry.

Jeho partnerství se Sazka Group spočívá v tom, že bude působit jako předseda týmu pro výběrové řízení (bid chairman). Sazka dále uvedla, že jmenovala do funkce ředitele týmu pro výběrové řízení (bid director) Alastaira Ruxtona, bývalého zaměstnance společnosti London 2012, a další britské odborníky.

"Náročný úkol spočívá v zajištění toho, aby loterie oslovila lidi po celé zemi, aby byla opět podnětná a atraktivní jako kdysi, v navržení nových cest, které budou přínosem pro současnou generaci i pro generaci budoucí. Naprosto jednoznačně si uvědomuji, že je potřeba pro ni opět získat sympatie národa, zejména v této těžké době," uvedl Mills.

Sazka Group je jednou z největších celoevropských loterijních společností, kromě ČR působí také v Rakousku, Itálii, Řecku a na Kypru. Dceřiná společnost Sazka je nejstarší loterijní firmou v Česku s dominantním podílem na trhu loterijních her typu Sportky nebo Eurojackpotu.

Zdroj: ČTK

Nejbohatší investoři a byznysmeniSázky a hazardSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika