US MARKETOtevírá za: 3 h 16 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

To tu dvacet let nebylo aneb Další dva grafy, které vrhají světlo na vývoj amerického akciového trhu

Investoři bývají trhem odměněni za to, že drží silné tituly a vyhýbají se těm slabým. To ostatně není žádná raketová věda. Americký akciový trh přitom v současnosti je vším možným, jen ne homogenně se vyvíjející množinou cenných papírů.

Dva ostře sledované segmenty amerického akciového trhu v současnosti vykazují nebývalou sílu, respektive slabost. Jde o technologický sektor a segment firem s malou tržní kapitalizací (small caps).

Zatímco poměr technologického indexu Nasdaq 100 a širokého indexu velkých společností S&P 500 je na zhruba dvacetiletém maximu (nadvýkonnost technologického odvětví je největší za dvě dekády), index Russell 2000 sledující malé společnosti je vůči S&P 500 nejslabší za dvě dekády.

Dnešní vítězové mají jasno - má smysl mít expozici v technologických titulech a vyhýbat se akciím firem s malou tržní kapitalizací. O čem ale ani tito vítězové nemají ani ponětí, je to, kdo bude vítězem zítra.

Trh je šílený. Ukazují to (nejen) tyto dva grafy

Trh je šílený. Ukazují to (nejen) tyto dva grafy

Zdroj: Kimble Charting Solutions

Americké akcieIndexyNasdaqS&P 500Small capsSrovnání investic
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa