Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne 18. 5. 2018

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

KONTEXT: Zemětřesení na trhu práce? Dělejte, co vás baví, budete královsky odměněni, radí Jan Mühlfeit
Český trh práce nadále trhá rekordy – v dubnu bylo u nás i díky náběhu sezónních prací volných 267 tisíc pozic, o 24 tisíc více než nezaměstnaných. Nabídka v tomto smyslu předstihla poptávku poprvé v historii. I tak se projevuje nový hospodářský (ab)normál, který postupně mění zažitá pravidla hry. KONTEXT i proto nabízí recept na úspěch na trhu práce zítřka z dílny platformy Alter Eko.
První START Day na pražské burze očima emitentů a šéfa parketu v Rybné
Pražská burza za sebou má historicky první START Day. Své akcie během něj úspěšně upsaly dva ze tří podniků, které usilovaly o vstup na nový veřejný akciový trh určený pro malé a střední podniky s hodnotou od milionu eur. Jak první START Day hodnotí šéf burzy Petr Koblic a samotné společnosti?
Jak se bude americkým akciím dařit v následující dekádě
Pokud se situace na Wall Street v příštím roce a půl zásadně nezmění, bude druhá dekáda 21. století z hlediska výkonnosti amerických akcií patřit k těm lepším. Roční výnos amerických akcií dosahuje od roku 2010 v průměru asi 9,3 %, průměr od roku 1900 je jen něco málo přes 6 %. Otázka je, co přinese další desetiletí.
4 akciové tipy pro kontrariány (nejen) na letošní léto
Blíží se období letních dovolených, což na akciových trzích zpravidla znamená nízké objemy obchodů a šance pro medvědy, aby toho využili ve svůj prospěch. Uvedené čtveřici akcií první polovina roku nevyšla podle představ, ale stále mají zajímavý růstový potenciál a vyplácejí zajímavou dividendu.
Technologie vpřed: Co dnešní děti už možná nepoznají?
Pokrok je nezastavitelný, technologie se momentálně vyvíjejí rychleji než kdy dříve. O čem si děti narozené v roce 2018 nejspíše budou číst jen v knížkách (pardon, tabletech, mobilech, počítačích, hodinkách nebo brýlích)?
Není hodnota jako hodnota aneb Na procesu záleží
Když chcete investovat podle hodnotového přístupu, najdete si produkt, který má v názvu slovo "value", a investujete. Ano, jde o mimořádně zjednodušený postup, ale tak nějak může přemýšlet mnoho nezkušených investorů. Ve skutečnosti to není dobrý přístup, protože není hodnota jako hodnota.
Světová ekonomika: Věřte, bylo hůře
Zběžný pohled na sociální sítě a internet obecně může vést k dojmu, že se svět, jak jej známe, hroutí. Války, geopolitická rizika, vzestup populismu, hrozby spojené s rozvojem technologií – to je jen hrstka z problémů, které člověku vytanou na mysli. Proto není od věci si připomenout, že žijeme v době historicky bezprecedentní prosperity.
Novák (ČEZ): Dividendovou politiku neměníme, investorům chceme peníze vyplácet dlouhodobě
Energetická společnost ČEZ plánuje z loňského zisku vyplatit dividendu 33 korun na akcii. S finančním ředitelem Martinem Novákem jsme mluvili o tom, jakou politiku bude chtít ČEZ v oblasti dividend prosazovat v dalších letech.
Jak se firmy (ne)hrnou na americkou burzu
Na americké burze sice investoři v posledních deseti letech vydělávají hodně, ale počet firem, které si tam jdou pro peníze, drasticky klesá. Počet IPO klesl loni na čtvrtinu hodnoty z roku 1997. Proč?
Investorský magazín: IPO společnosti Fillamentum a názory legend
Burzovní parket v Rybné ulici již brzy oživí také jedna velice průbojná česká technologická firma. Co společnost Fillamentum nabízí investorům odměnou za peníze na svůj rozvoj, zjistíte v aktuálním Investorském magazínu. Prostor dostanou také jeden burzovní guru a jedna bankovní legenda, závěr jako vždy patří ekonomickému kalendáři na nový obchodní týden.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
4. 3. 2021 17:01
Roman Koděra: Velké technologie neřekly kvůli vyšším výnosům poslední slovo, pro Apple je velkou…
Akciový trh
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
3. 3. 2021 15:01
Investice do diamantů: Manuál (nejen) pro začátečníky
Diamanty
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
2. 3. 2021 17:01
Technický pohled na trhy: Jaké hladiny sledovat u hlavních indexů, bitcoinu nebo Tesly?
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat