Jak neinvestovat: Pět kroků na cestě ke zničení bohatství
|

Jak neinvestovat: Pět kroků na cestě ke zničení bohatství

Je běžné a celkem pochopitelné, že se obáváme o ztrátu již získaného bohatství v důsledku faktorů, jež nemůžeme ovlivnit. Příkladem jsou propady trhů nebo ekonomická zpomalení. Velice často ovšem za citelnými ztrátami není nic jiného než naše vlastní rozhodnutí a činy.

Investiční strategie Ponaučení pro investory Chyby v investování Investování Pravidla a doporučení pro investování Diverzifikace investic Poplatky Trading Časování trhu Finanční páka

Jak se říká, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. A může to platit také o investování. Stačí, aby se potkalo několik faktorů, které samy o sobě mohou klidně vést i na pomyslný investorský Olymp.

  • Obchodování? Bez něj to nejde, jen se to nesmí přehánět.
  • Diverzifikace? Zlatý grál zodpovědného investování, ale také je potřeba udržovat rozumnou míru.
  • Načasování? Někdy lze díky němu vydělat výjimečné peníze, jindy kvůli němu ale portfolio krvácí. Snaha časovat trh je jedna ze základních investorských chyb.
  • Páka? S půjčenými penězi lze udělat životní obchod. Když to ale nevyjde, ztráty mohou jít i do stovek procent vloženého vlastního kapitálu.
  • Vysoké poplatky? Někdy se mohou vyplatit, když koupíte produkt s vynikající a pro tu dobu úspěšnou strategií. V posledních letech ale poplatky za investování klesají a jejich výši lze vzhledem k úspěšnosti aktivních správců peněz jen těžko ospravedlnit.

Zdroj: SafalNiveshak.com