Komoditní býci pozorně sledují tento graf

Americká měna si za poslední rok vysloužila hodně pozornosti. Vláda i centrální banka USA mohutně podporují ekonomiku, což by mělo (navzdory stimulaci hospodářství v jiných regionech světa, která může obdobně působit na jiné měny) vyvolávat tlak na pokles hodnoty dolaru. V posledních měsících se ale greenback vydal na cestu vzhůru, což není zrovna vítaná zpráva pro investory do komodit, kterým se v uplynulém více než roce nebývale dařilo.
Americký dolar a jeho hodnota jsou pro globální trhy stále jednou z nejpodstatnějších veličin. A zdá se, že to dolaroví optimisté nevzdávají. Index amerického dolaru se po finanční krizi vydal na cestu vzhůru, a ačkoli je vývoj jeho kurzu velice rozkolísaný, stále se drží v širokém růstovém kanálu.
Od jeho spodní hrany se navíc před pár měsíci odrazil a začal po více než roce opět sílit. Aktuálně na měsíčním grafu testuje naopak horní hranu kanálu krátkodobého sestupného trendu.
To, jak dolarový index zakončí dubnové obchodování, proto může být velice důležité. Komoditní býci (drtivá většina komodit se primárně obchoduje a "sleduje" v dolarových cenách) nepochybně doufají, že americká měna je již na lokálním vrcholu a začne opět slábnout. Sílící dolar by pro ropu, zlato, pšenici a spol. znamenal zřetelný protivítr.
Zdroj: Kimble Charting Solutions