US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,05 %
NASDAQ+0,13 %
DOW JONES-0,65 %
PX-0,86 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA+1,78 %

Věřitelská "trojka" začala druhou kontrolu na Kypru

Zástupci zahraničních věřitelů v úterý dorazili do Nikósie, aby prověřili, jak Kypr plní březnový záchranný program. Druhá hodnotící mise takzvané věřitelské "trojky", tedy zástupců Evropské komise, Evropské centrální banky (ECB) a Mezinárodního měnového fondu (MMF), by měla v zemi pobývat do 8. listopadu.

Redakce IW
Redakce IW
29. 10. 2013 | 11:16
Eurozóna

Kypr se v březnu dohodl s mezinárodními věřiteli na záchranném úvěru v celkovém objemu deset miliard eur. V rámci této dohody je země nucena zabavit část vkladů v kyperských bankách a zároveň zredukovat svůj přebujelý bankovní sektor. Většinu peněz Kypru poskytne eurozóna.

V úterý se mají zástupci věřitelů setkat s kyperským ministrem financí a guvernérem centrální banky. Inspektoři budou podle agentury AP zkoumat, jak pokračuje restrukturalizace kyperského bankovního systému, ozdravování veřejných financí a privatizace státních podniků.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

Dluhová krizeEurozónaKypr
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie