Vodafone by se prý nebránil prodeji některých aktiv, v Česku

Britská telekomunikační skupina Vodafone by se nebránila prodeji dalších vedlejších aktivit, například v Austrálii, Maďarsku nebo České republice, kdyby dostala vhodnou nabídku. Na konferenci ve Španělsku to ve středu prohlásil výkonný ředitel skupiny Vittorio Colao. Vodafone je po čínské společnosti China Mobile druhým největším mobilním operátorem na světě podle počtu zákazníků.
"Neustále vyhodnocujeme možné zájemce o některá z našich méně důležitých aktiv," odpověděl podle agentury Reuters Colao na výroční technologické konferenci v Barceloně na otázku týkající se zmíněných tří trhů. Konferenci pořádala finanční skupina Morgan Stanley.
"Prodej bychom zvažovali, nejsme však prodejci ve finanční tísni, a proto musíme prodávat za plnou cenu," sdělil Colao, který chce Vodafone přeměnit z čistě mobilního operátora na menší firmu, která by nabízela i televizní služby a pevné širokopásmové připojení k internetu.
Firma by prý zvažovala i možnost převzít exkluzivní mediální obsah, aby přilákala uživatele. Není ale zatím přesvědčena, že je takto nákladný krok potřeba.
Zdroj: ČTK
Aktuality

