US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ+0,33 %
KB+2,75 %
Erste+0,06 %

Sobotka je pro prolomení limitů u Dolu Bílina, u Dolu ČSA má otázky

Premiér Bohuslav Sobotka je pro prolomení limitů na těžbu hnědého uhlí u Dolu Bílina. U Dolu ČSA je podle něj řada otazníků. Vláda by měla podle jeho představ o věci rozhodnout do konce roku. Sobotka to v úterý řekl veřejnoprávním médiím po jednání s ředitelem Severočeských dolů Ivem Pěgřímkem.

Redakce IW
Redakce IW
22. 9. 2015 | 15:24
Uhlí

"Domnívám se, že je možné, aby byly prolomeny limity na Dole Bílina, protože tam nic nestojí v cestě tomu, aby se pokračovalo v těžbě," řekl Sobotka. Nikdo podle něj nezpochybňuje to, že uhlí z Bíliny bude potřeba. Navíc je přesvědčen, že důl bude do roku 2024 schopen pojmout zhruba tisíc nových zaměstnanců.

"Otázka prolomení limitů na Dole ČSA je vysoce kontroverzní. Je tam problém zásahu do osídlení. To je, myslím, věc, kterou je potřeba vzít velmi vážně v úvahu. Je tam nesouhlas řady občanů, řady obcí," řekl. Poznamenal také, že podle řady odborníků není uhlí z ČSA nezbytné.

Na úterní schůzce požádal Sobotka ministerstvo práce a sociálních věcí a šéfa dolů Pěgřímka, aby připravili společný projekt, který by umožnil zaměstnávání lidí, kteří budou uvolňováni z Dolu ČSA, když na něm nebudou prolomeny limity.

Vláda bude o limitech jednat na svém říjnovém výjezdním zasedání v Ústeckém kraji. Sobotka chce, aby definitivně rozhodla do konce roku.

Zdroj: ČTK

KomodityTěžbaUhlí
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár