US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

Aerolinky LATAM od března propustily přes 12 tisíc zaměstnanců

Společnost LATAM Airlines, která je největším leteckým přepravcem v Jižní Americe, ve druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize prodělala 890 milionů dolarů. Firma rovněž oznámila, že od března propustila 12 600 lidí. Počet jejích zaměstnanců se tak snížil téměř o 30 procent, napsala agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
19. 8. 2020 | 9:30
Doprava

Společnost LATAM byla v květnu nucena požádat o bankrotovou ochranu před věřiteli. "Covid-19 má velmi významný dopad, což se odráží ve výsledcích podniku," uvedl finanční ředitel firmy Ramiro Alfonsin. Dodal, že zaměstnance v září čeká snížení mezd o dalších 20 procent po březnové redukci o polovinu.

Firma již dříve uvedla, že v příštích letech bude muset fungovat jako menší přepravce než dříve. Zatím není jasné, zda v budoucnosti přikročí k dalšímu snižování počtu zaměstnanců, upozornila agentura Reuters.

Tržby společnosti se ve druhém čtvrtletí propadly o 75 procent, protože opatření proti šíření koronaviru dramaticky omezila leteckou přepravu. Alfonsin nicméně poukázal na známky oživení poptávky v Brazílii, která je největším trhem podniku.

Zdroj: ČTK

DopravaLatinská AmerikaPracovní trh
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio