Reuters: O Arrivu má zájem americká firma Carlyle i německá DWS

Nabídku na převzetí britské železniční a autobusové firmy Arriva připravují americká investiční firma Carlyle nebo německý správce aktiv DWS. Obě společnosti o tom už jednaly s vlastníkem Arrivy, německou železniční společností Deutsche Bahn. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informovala agentura Reuters. Hodnotu obchodu odhadují na zhruba 3,5 miliardy eur.
Společnost Deutsche Bahn, která Arrivu koupila v roce 2010, potřebuje získat prostředky na snížení dluhu a na investice do dalšího růstu. Orientační nabídky chce získat do léta a exkluzivní jednání s preferovaným uchazečem zahájit koncem září nebo začátkem října.
Na konkurenčních nabídkách pracují podle zdrojů Reuters také americký investor Apollo a francouzská firma Keolis, jejímž vlastníkem je francouzská státní železnice SNCF. DWS chce nabídku učinit v rámci konsorcia a v současné době hledá další finanční investory.
Společnost Deutsche Bahn, jejíž dluh koncem loňského roku činil 19,5 miliardy eur, si klade za cíl vydělat až 4,5 miliardy eur. Zainteresované strany však mají umírněnější přístup a oceňují aktivum na tři až 3,5 miliardy eur, uvedly zdroje Reuters.
Arriva má v Evropě kolem 53 000 zaměstnanců a její loňské tržby činily 5,44 miliardy eur a zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) 575 milionů eur. Firma sídlí v britském Sunderlandu a provozuje vlakové a autobusové spojení ve 14 evropských zemích.
Zdroj: ČTK
Aktuality
