Strategický výhled na vybrané sektory
|

Strategický výhled na vybrané sektory

Naše strategie se proti minulému měsíci nezměnila. Investujeme do firem, které těží z rozběhnutého hospodářského oživení. Chceme využít jejich posunu od z cyklické do stabilně růstové fáze.

Trhy Sektory

Overweight

Ve srovnání s benchmarkem jsou vyhlídky dané investice natolik dobré, že by měl být její podíl v portfoliu nadhodnocen.

Underweight

Ve srovnání s benchmarkem jsou vyhlídky dané investice horší, proto by měl být její podíl v portfoliu podhodnocen.

Neutrální

Ve srovnání s benchmarkem jsou vyhlídky dané investice stejné, proto by měl být její podíl v portfoliu ve stejném poměru, jako je obsažen v benchmarku.

Energertika: overweight

Čekáme, že globální poptávka po ropě posrostě spolu s oživením ekonomiky a pokračujícím hospodářským růstem rozvíjejících se trhů. Celková poptávka po ropě roste, schopnost udržet pro nabídku krok s tímto růstem, bude výzvou.

Materiály: overweight

Předpokládáme růst a současné ceny jsou rozumné.

Průmysl: neutrální

Tento sektor nás láká a to především díky díky účasti na obnovení růstu globální ekonomiky, rostoucím cenám komodit a vládní podpoře do infrastruktury. Jediným důvodem, proč nedáváme overweight je, že sektor materiálů a energetiky má podle nás větší potenciál.

Technologie: neutrální

Technologie jsou citlivé na hospodářský růst a profitují z oživení, ale většina z toho je již v cenách. Navíc rozvahy společností vykazují slabiny.

Maloobchod: overweight

Je zde důvod k růstu a přimeřené ceny akcií. Segment zboží každodenní spotřeby nabízí vyvážený poměr mezi růstovou a příjmovou strategií. Rizikem je, že se negativně na logistice a distribuci projeví rostoucí ceny komodit.

Zdravotnictví: neutrální

Rizikem tohoto sektoru je nejistota politiky USA ohledně zdravotní péče a vypršení farmaceutických patentů v roce 2012.

Telekomunikace: underweight

Vzhledem k ostatním sektorům se jejich ceny jeví být na horní hranici fér ocenění. Navidíme prostor pro cyklický růst a nevěříme na další výrazný růst tohoto odvětví.

Utilities: neutrální

Tento výraz nemá v češtině jednoslovný překlad. Jsou to firmy, které zajišťují dodávky plynu, elektřiny, vody apod. Přestože je podle nás sektor podhodnocený, tak větší příležitost a prostor pro růst vidíme v cyklických odvětvích.

Luxusní zboží: underweight

Nejsou levné a ani růstový příběh se podle nás konat nebude.

Finance: underweight

Čekáme negativní překvapení formou dalších odpisů. Navíc díky uvolněným účetním standardům se můžeme dočkat dalších špatných zpráv, až banky budou nuceny začít opět účtovat jako dříve.