Výhled na české akcie: Orco, ECM, Pegas a AAA Auto
|

Výhled na české akcie: Orco, ECM, Pegas a AAA Auto

Představujeme hlavní faktory, které mohou ovlivňovat cenu akcií a určovat tak další směr.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) Index PX ORCO Property Group AAA Auto Trhy ECM
ORCO logo

Orco

Držitelé dluhopisů nepřistoupili na podmínky Orca, a tak pokračuje další jednání ohledně restrukturalizace. Jen připomínám, že 25. září skončila soudní ochrana před věřiteli, ale ta by měla být prodloužena. Nicméně tato situace vrátila do hry opětovně možnost likvidace společnosti, i když spíše ve vzdálené podobě. Na restrukturalizaci dluhu je navázán i vstup Colony Capital.

Dle posledních zpráv by Orco chtělo dále upsat nové akcie, aby podpořilo svou kapitálovou pozici či potenciálně nemuselo využít vstupu nového kapitálového partnera.

Krátkodobý výhled

Nadále vnímáme vysoké riziko spojené s touto investicí. V případě přežití společnosti vnímáme relativně vysoké riziko dalších zřeďovacích efektů současných akcionářů. Investice do Orca nám přijde velmi spekulativní.

ECM logo

ECM

V případě ECM se z našeho pohledu rovněž nic nemění. Současně i firemní zprávy se objevují jen poskromnu. Nadále se spíše domníváme, že titul bude postupně ustupovat do pozadí a nevylučujeme další kroky vedoucí ke stažení společnost z veřejného obchodování.

Krátkodobý výhled

Společnost trpí vysokým nezájmem investorů a ten dle našeho názoru bude přetrvávat. Celkově se v případě ECM nic na našem náhledu nemění. Z pohledu NAV se jedná o společnost, která se obchoduje s nejnižším diskontem – relativně dražší než konkurence. pegas nonwovens

Pegas

Společnost je již obchodována bez dividendy 0,9 EUR/akcii. Stále je cítit, že na Pegasu jsou kupci a může dojít k již dříve zmiňované konsolidaci. Ohlášený odchod současného finančního ředitele investory vylekal jen na pár dnů. Tento lehký ústup z cen nadále jen přilákal další poptávku.

Fundamentálně vidíme Pegas jako již za hranicí svých aktuálních možností a tudíž výraznější potenciál by mohl přijit jen při zmíněné konsolidaci. V tomto případě se domníváme, že ještě nenastal čas.

Krátkodobý výhled

Na současných cenách na úrovni 450 Kč jsme na titul neutrální - z pohledu našeho ocenění již neposkytuje žádný růstový potenciál. Nicméně úvahy ohledně konsolidace výraznějšího vlastnického podílu omezují výraznější prodejní potenciál.

AAA Auto

AAA Auto

Na titul se náš pohled stále nemění. Uvidíme, jak probíhající restrukturalizace bude patrna v příštích výsledcích (26. listopadu). Prozatím hodnotíme neutrálně zprávy ohledně odprodeje majetku.

Krátkodobý výhled

Celkově se na našem náhledu nic nemění. Naše projekce poukazují na předraženost titulu.