7 býčích argumentů z Cramerova diáře
|

7 býčích argumentů z Cramerova diáře

Září přineslo proti všem očekáváním na trhy záplavu endorfinů. Zatímco křivky historického růstu tradičně působí především na (eufemisticky řečeno) méně zkušené investory jako pozvánka na býčí valnou hromadu, ostřílený hráč si na pozadí eskalujících dluhových problémů Evropy položí po tučném září logickou otázku, zda má Opravdu smysl zůstat na trhu.

Býčí trh Světové akcie Jim Cramer Optimismus na trzích
jim cramer

Zatímco někteří (dosud neslavní) analytici mění kabáty podle burzovního počasí, máme na trhu "public advisors" několik jmen, jejichž brand je postaven na setrvačném pesimismu nebo optimismu. První skupinu, tedy "roubinisty", necháme protentokrát stranou.

Budeme se věnovat názorům Jima Cramera, jehož býčí agitka Mad Money se těší v zámoří značné pozornosti nejen investiční veřejnosti. Tentokrát nám růstový "dogmatik" Jim nabízí hned sedm důvodů, proč se trhy posunou v nadcházejících měsících výše.

1. Investoři věří současnému vedení velkých společností napříč sektory. Ředitelé se předvádějí v dobrých výsledcích, počínaje technologiemi (Apple), konče průmyslem (Caterpillar).

2. Negativní zprávy týkající se trhu domů jsou přehnané. "Index S&P/Case-Shiller zveřejněný v úterý ukazuje na stabilitu. Dno jsme už zažili v minulém roce," říká Jim.

3. Velké firmy nejsou překoupené. "Hedgeové fondy považují řadu silných jmen za překoupené tituly. Nemyslím si, že je to pravda," říká Cramer a dává za příklad Apple: "Může se zdát drahý, ale z hlediska budoucích zisků je spíše průměrně oceněnou akcií."

4. Evropské banky nespadly, jak mnozí předpovídali. "Evropský kolaps nikdy nenastal a jeho zvěstovatelé nejsou ochotni si tento omyl přiznat. Místo toho setrvačně argumentují medvědím směrem," vzkazuje Jim.

5. "Zbytek světa je natolik silný, že ho naše lehká skepse nerozhodí," říká Cramer a uvádí jako příklady společnosti United Technologies či PPG Industries, které se nyní více orientují na zámořské trhy.

6. Ekonomika a s ní trh práce se nakonec probudí, už jen díky Fedu. "Bernanekeho záměr je jasný. A proti Fedu bojovat nelze," říká Jim.

7. Institucionální investoři si začínají uvědomovat, že dluhopisy jsou investiční pastí. "Přepnou na akcie," uzavírá optimistické vyprávění Cramer.