Burza Praha: Odhady dividend na rok 2011
|

Burza Praha: Odhady dividend na rok 2011

Pátek 29. října je posledním dividendovým výplatním dnem pražského segmentu SPAD, podíly na zisku začal rozesílat výrobce netkaných textilií Pegas (0,95 EUR). Minulý pátek začal vyplácet pololetní dividendu těžař NWR. Tím budeme mít sezónu tohoto tradičně ostře sledovaného parametru jednotlivých emisí SPAD za sebou a nezbývá, než se podívat do budoucnosti. Přinášíme vám první seznam odhadů dividend pro SPADové tituly ze zisku za letošní rok.

Akcie ČR Dividendy

U některých emisí může být v tomto ohledu docela dusno a dosavadní široká škála odhadů implikuje i pestré výnosové vyhlídky.

Začněme ČEZ, který aspiruje na pozici "dividendového titulu". Na této emisi není v poslední době jistého prakticky nic, spekuluje se o tom, jak tvrdý efekt budou mít na ČEZ především povolenky a spekuluje se o vývoji cen elektřiny. Dividendu ze zisku za rok 2010 vidí analytici mezi 45 až 55 Kč, což znamená aktuální výnosový interval mezi 5,9 a 7,2 %. Horní mez tak staví titul do velmi zajímavého světla.

Výnosu kolem 7 % by se mohli investoři dočkat i u Fortuny, nováčka na pražské burze. Sázková kancelář deklarovala výplatu mezi 70 a 100 % čistého zisku na akcii.

Překvapit mohou další tituly, mezi jinými Komerční banka. Pojďme se podívat na názor JPMorgan na budoucnost tohoto klíčového parametru emise KB: "Atraktivitu dividendového výnosu by podle JPMorgan mělo zajistit udržení 70% výplatního poměru ze zisku v letech 2010 až 2012, což podle odhadu analytiků banky implikuje kumulativní dividendový výnos za tyto tři roky na úrovni 21 procent," tvrdí Martin Tesař z Patrie s odvoláním na materiál JPM.

Dividendy ve SPADu na rok 2011

Další výhledy na dividendy u českých akcií najdete na serveru iPoint.cz