Týden na trzích podle burzovních grafů
|

Týden na trzích podle burzovních grafů

Všechny hlavní americké indexy v minulém zkráceném obchodním týdnu skončily v zisku: S&P 3,1 %, DOW 3 %, NYSE 3 %, NASDAQ 2,8 %. Tím se sedmý týden letošního roku stal prozatím nejúspěšnějším. Indexy rostly každý den, ale objemy obchodů byly slabší.

Technická analýza Světové akcie

Denní graf indexu S&P 500

S&P technická analýza

Index S&P 500 v pátek uzavřel těsně nad 50denním klouzavým průměrem. Tím překonal střednědobý medvědí signál, který byl na grafu, a vytvořila se minimálně neutrální fáze pro další vývoj.

Denní graf indexu volatility VIX

vix technicka analýza

Index volatility VIX minulý týden prorazil uptrendovou čáru, kterou začal vytvářet od poloviny ledna. Tím eliminoval medvědí signál. Graf je nyní v downtrendu, což je býčím signálem pro trhy.

Put call ratio pro akcie zatím stále roste, což připomíná signál k prodeji. Trhy jsou překoupené, rostly čtyři dny v řadě, proto je pravděpodobná krátkodobá korekce.

Z ekonomických zpráv převažovaly pozitivní. Překvapilo zvýšení počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, což naznačuje, že ekonomické zotavení není zas tak silné. Páteční propad indexu S&P 500 o 1 % po zvýšení diskontní sazby nakonec trhy otočily.

Závěr: Situace na grafu se od minulého týdne změnila. Index překonal střednědobou medvědí fázi a na grafech se vytvořila minimálně neutrální situace s očekávanou několikadenní možnou korekcí.