Týden na trzích podle burzovních grafů
|

Týden na trzích podle burzovních grafů

Americký akciový index S&P500 minulý týden ve středu vytvořil nové high(maximum) na ceně 1169.80. Support(podpora) je nyní na 1150, která je high z ledna letošního roku. Z grafu je další rezistence na úrovni 1200-1210 bodů.

Denní graf indexu S&P

S&P500 15032010

Put call ratio pro akcie stále určuje střednědobý býčí signál. Na druhou stranu, na trzích přetrvávají extrémě překoupené podmínky o kterých jsem se zmiňoval v minulém komentáři, které způsobují krátkodobé, opravdu velké výprodeje. Může to být i 5% během několika dní.

Index volatility VIX pokračoval v poklesu a vytvořil gapem nové low, stejně jako v lednu, když cena S&P500 vytvořila nové high. Downtrend na VIX naznačuje střednědobý býčí trend, ovšem vytvoření nového low minulého týdne bylo moc rychlé a tím index volatility také reflektuje na extrémně přeprodaný trh.

Denní graf indexu volatility VIX

S&P500 15032010

Závěr: V pátek byl u opcí expirační den, takže příští týden je možné očekávat pokračování dolů. Korekce může být jenom krátkodobá, ale mohla by navrátit trhy do normálního stavu, kde jsou dny růstu i poklesu.