Na co sázejí fondy? Informace z investičního kongresu
|

Na co sázejí fondy? Informace z investičního kongresu

Postřehy z kongresu hodnotového investování pomohou nahlédnout do strategií velkých fondů. Mezi prezentující správce patřili Eric Sprott (Sprott Asset Management), Whitney Tilson a Glenn Tongue (T2 Partners), Lei Zhang (Hillhouse Capital Management), Tom Russo (Semper Vic) a David Nierenberg (Fondy D3).

Nemovitosti Světové akcie
Eric Sprott

Eric Sprott (Sprott Asset Management)

Eric Sprott obhajoval investice do vzácných kovů. Sám si založil fond vlastnící zlato a investuje do akcií producentů zlata. Žijeme prý ve světě, kde si vlády neustále půjčují, aby podpořily růst HDP, což vede ke znehodnocení měny. V současné době se daří dolaru, ale tak tomu nemusí být vždy. Sprott doporučuje dávat si pozor na nekryté peníze. Protože patří na trhu se zlatem mezi býky, jsou jeho dvě oblíbená slova "kvantitativní uvolňování".

Jako svou investiční myšlenku prosazuje firmu East Asia Minerals. Vidí u ní velký růstový potenciál díky nově objeveným rezervám zlata.

Whitney Tilson

Whitney Tilson a Glenn Tongue (T2 Partners)

Whitnew Tilson a Glenn Tongue z fondů T2 Partners považují za dobrý výběr mezi blue chips výrobce piva Anheuser-Busch InBev, která se obchoduje na 8,5násobku volného cashflow roku 2012. Také si myslí, že trh není obeznámen s managementem a celým příběhem, který za společností stojí.

Whitney Tilson se nejdříve zabýval skutečností, že S&P 500 se obchoduje na 20,4násobku inflačně očištěných plovoucích zisků, což je nad dlouhodobým průměrem 16,3. Tilson si myslí, že na americkém nemovitostním trhu budou ještě další problémy a 24 % vlastníků domů, kteří poslední rok nespláceli hypotéky, nebylo ještě vystěhováno. To představuje dostatečně velkou potenciální nabídku, která se může dostat na trh.

Dále poznamenává, že trh s bydlením byl prakticky znárodněn a ačkoliv jsou ceny pod vrcholem, ještě zdaleka nedosáhly hodnot z roku 2000. Nedávno se objevil na finančním kanálu CNBC, kde obhajoval svou investici v Anheuser-Busch InBev a své krátké pozice (spekulace na pokles) ve stavitelství a společnosti Palm. Lei Zhang

Lei Zhang (Hillhouse Capital Management)

Lei Zhag začal s 30 miliony dolarů a nyní spravuje už 4 miliardy největšího hedge fondu v Číně Hillhouse Capital Management. Zhang se zaměřuje na velmi specifické portfolio a využívá týmu analytiků na hledání vhodných společností s využitím bottom-up přístupu. Při analýze se zaměřuje na roli manažerů a týmů, které daný podnik řídí. Zhang obvykle drží dlouhé pozice v horizontu 3 až 5 let.

bottom-up

Výběr akcií je prováděn na základě analýzy jednotlivých podniků bez ohledu na jejich sídlo nebo odvětví. Makroekonomické údaje nejsou tak důležité.

Překvapivě má nyní 50 % majetku v hotovosti a otevírá 3 až 5 nových pozic ročně. Nyní nahlíží negativně na nákladní dopravu a vidí v Číně mnoho běžných investičních chyb, investory s velmi krátkým časovým horizontem a přílišným nadšením z krátkodobého růstu. Zhang považuje koncentrovaná portfolia za jednu z hlavních chyb, přesto sám také jedno spravuje. Podle jeho návratnosti však lze usuzovat, že jeho strategie funguje dobře. Jako svou investiční myšlenku navrhuje akcie vinařské společnosti Changyu, která měla v roce 2008 návratnost vlastního kapitálu 35 %. Dodává, že v Číně téměř není regulace alkoholu ani nejsou vyžadovány žádné licence.

Tom Russo

Tom Russo (Semper Vic)

Tom Russo ze Semper Vic Partners se zabýval globálními investicemi a atraktivitou růstu rozvojových trhů. V době krize, kdy všechno kolabovalo, investoval hodně právě do těchto trhů. Například poznamenává, že Nestlé dokáže investovat mnoho peněz do rozvojových trhů a má vysokou míru návratnosti investic. Dále se mu líbí Pernod Ricard, která je jednou z vedoucích světových značek a je lídrem v Číně.

David Nierenberg

David Nierenberg (Fondy D3)

David Nierenberg z D3 se zaměřuje na výrazné pozice ve společnostech s malou tržní kapitalizací a snaží se konstruktivně spolupracovat s managementem. Šest z devíti společností z jeho portfolia má expozice v rozvojových trzích, které má v oblibě.

Jeho fond drží například počítačovou společnost RadiSys, firmu s dobrou rozvahou, která je pokrývána pouze dvěma analytiky. Přes současný pokles tržeb vidí ve společnosti v budoucnu rapidní růst. Do konce druhého kvartálu 2010 bude mít outsourcované veškeré aktivity a vidí na následující tři roky míru růstu 39 % na roční bázi. Nierenbergův kolega Cara Denver potvrdil, že fond D3 vlastní 18 % technologické společnosti Move a že firmě nadále věří.

Zdroj: Marketfolly