ČEZ: Volbami k superdividendě
|

ČEZ: Volbami k superdividendě

20 až 30 Kč na akcii. Taková by mohla být údajně mimořádná dividenda ČEZ. Ta by přicházela v úvahu pochopitelně poté, co by si Sněmovna nasadila oranžové brýle (extrémnější varianta brýlí růžových).

ČEZ Dividendy

"Dividenda by musela být schválena na mimořádné valné hromadě, která by se pravděpodobně konala v září nebo říjnu. Připomínáme, že ČEZ oznámil, že navrhne řádnou dividendu ve výši 53 Kč/akcii (55% výplatní poměr ), o které bude rozhodovat valná hromada, která se koná 29. června (to je i rozhodný den pro dividendu)," uvedl Petr Novák z Atlantiku FT.

Výměna politických stráží by zároveň mohla být impulsem, který po měsících letargie energetickou emisi může rozhýbat. "Investoři vyčkávají, jak dopadnou květnové parlamentní volby a jaké bude mít nová vláda záměry s ČEZ a s dividendou z něj. To lze v tuto chvíli jen těžko predikovat," uváděl pro server iPOINT v rámci seriálu Investiční kompas analytik Komerční banky Josef Němý.

Pokud jde o kvartální výsledky, dopadly na úrovni očekávání:

"Překvapivě pozitivně se v prvním čtvrtletí vyvíjely tržby (53,9 mld. Kč), které mírně překročily očekávání trhu, ty však byly kompenzovány vyššími provozními náklady. Provozní výkonnost ČEZ je tak v souladu s očekáváním trhu. Kvůli poklesu provozního zisku došlo i k poklesu čistého zisku, který tak za první kvartál dosáhl 17,5 mld. Kč," dodává Novák.

doporučení čez