Týden na trzích podle burzovních grafů: Další býčí posun
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Další býčí posun

Index S&P 500 vytvořil v pondělí nové lokální maximum a po čtyřech měsících uzavřel nad hranicí 1 130 USD. Následovaly tři dny poklesu, kdy znovu uzavřel pod touto hladinou, stále se ovšem udržel nad 200denním klouzavým průměrem. Pak přišel páteční růst.

Když se podíváme na graf, nový support (hranice odporu proti propadu) je nyní na hladině 1 100 až 1 130 USD. Páteční 2,1% růst se stejně jako v pondělí dostal téměř k ceně 1 150 USD, kde se nachází oblast odporu proti proražení. Objem obchodů byl jen průměrný.

S&P 500 denní graf

S&P 500

Index volatiliy VIX není ještě tak pozitivní jako S&P 500. Zatím i po páteční rally drží své cenové rozpětí.

VIX denní graf

VIX Na grafu, který ukazuje překoupenost trhu, je vidět, kolik procent akcií z burzy NYSE je nad svým 50denním klouzavým průměrem. Nyní jsme na hodnotě 82 %.

Indikátor Market Breath

Akcie nad 50denním průměrem

Pokud se toto číslo dostane nad 75 %, brzy dochází ke korekci. Podívejte se, jaké zde byly formace před poklesy v srpnu a v květnu.

Podívejte se, jak na cenovém grafu vypadá páteční svíčka. Její nejnižší bod je shodný s otevírací cenou a nejvyšší téměř zavírací cenou. To ukazuje na totální převahu kupců nad prodejci a velmi pozitivní trh. Při sledování indikátoru Market Breath je ovšem třeba optimismus držet zpátky.

Závěr: Býčí směr naznačují indikátrory put call ratio a VIX. Dalším pozitivním signálem bude uzavření indexu S&P 500 nad hladinou 1 150. Negativním indikátrorem je překoupenost trhu. Velmi negativním signálem bude, když se při korekci cena dostane k hodnotě 1 100 a VIX nad 25.