Krátkodobý výhled na české akcie: září 2011 - CME, Fortuna a KIT Digital
|

Krátkodobý výhled na české akcie: září 2011 - CME, Fortuna a KIT Digital

CME, Fortuna a KIT Digital. Potenciál a riziko akcií v systému SPAD na pražské burze pro zářijové obchodování.

CME (CETV) KIT digital Fortuna
CME

CME

Společnost se zmítá ve víru sentimentu. Aktuálně investory spíše zajímá dění v Polsku, kde je na prodej TVN, o kterou se zajímá mimo jiné i významný vlastník CETV, a to Time Warner (TW). Případná úspěšnost TW v tomto tendru může vést ke spekulacím ohledně konsolidace aktiv společnosti v regionu CEE.

Tato spekulace může zahrnovat i CETV či případně může vést k prohloubení scénáře, který zahrnuje navýšení podílu TW v CETV. Neočekáváme, že by takovýto scénář mohl nastat v blízkém období. Nicméně se domníváme, že tlak na cenu v poslední době by mohl působit podpůrně pro podobné kroky.

Jen připomínáme, že díky určitým omezením ze strany dluhopisů by aktuálně TW neměl být schopen výrazněji zvýšit svůj podíl v CETV. Na druhou stranu by se případně nedal vyloučit více aktivní přístup k určitým dohodám pro umožnění podobných výše zmíněných kroků.

Generální ředitel pokračuje v prodejích, ale to se domníváme, že již trh anticipuje a nepřikládá k tomu výraznější důležitost.

Nadále zůstává spíše velmi volatilní akcií, která je poháněna sentimentem. Rovněž některá prodejní doporučení od zahraničních investičních bank se dokážou poměrně silně podepsat na vývoji titulu. Cyklické akcie mají tendenci výrazně přestřelovat při vyhrocených situacích, za které můžeme považovat i současný sentiment.

Aktuální ceny kolem 13 USD nadále považujeme za atraktivní. Navíc vzhledem k celkovému výhledu jsme alespoň z krátkodobého pohledu více agresivní. Fortuna

Fortuna

Fortuna představila své pololetní výsledky za 2011, které byly lehce pod našimi projekcemi na provozním zisku EBITDA ve výši 11,9 vs. oček. 12,7 mil. EUR. Hlavním důvodem byly především nižší vybrané sázky, než jsme projektovali.

Společnost rovněž představila akvizici v Polsku, a to tamního Tipsportu. Pozitivní zprávou bylo potvrzení výše investičních nákladů spojených se spuštěním loterijní hry v již dříve zveřejněné výši, protože se dříve spekulovalo o jejich navýšení.

Další zajímavou zprávou byla na internetu zveřejněná spekulace ohledně potenciálního vyjednávání majoritního vlastníka Fortuny skupiny Penta o prodeji svého podílu zahraničnímu zájemci. Není žádným tajemstvím, že podobná jednání již proběhla neúspěšně v minulosti, a tudíž lze jen spekulovat o výsledku, či zda k danému jednání vůbec došlo nebo dochází.

Z dlouhodobého hlediska jsme na titul nadále pozitivní. Očekáváme zajímavý vývoj na poli loterijních her a čekáme na další pozitivní vývoj v Polsku, kde je prozatím vývoj nakloněn dřívějším odhadům.

Defenzivní titul by si v současném turbulentním období mohl najít své investory. Současné ceny na hranici 100 Kč vnímáme jako zajímavé. Silnější výkyvy, které jsme během srpna viděli i pod hranicí 80-90 Kč, bychom pak vnímali jako atraktivní. Z posledních čísel jsme provedli lehkou úpravu modelu a zopakovali jsme nákupní doporučení s cílovou cenou 150 Kč (z předešlé 154 Kč z 20. 5. 2011).

KIT digital

KIT Digital

Výsledky společnosti byly přesně dle předchozích předběžných čísel, a tudíž nepřinesly žádné překvapení. Objevily se rovněž informace o další spolupráci na asijském trhu, ale nebyl udán žádný číselný údaj.

Investoři se nadále soustředí na schopnost integrace nových akvizic a na úspěšnou generaci pozitivních výsledků. Nadále bude zůstávat volatilní společností v závislosti na sentimentu.