ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Pražská burza Akcie ČR

Komerční banka: Vklady domácností v bankách se v srpnu meziročně zvýšily o 2,5 %, půjčky jen o 1,7 %. Pomalý růst půjček a vkladů je důsledkem nízké důvěry domácností a klesajících reálných příjmů. Také vývoj v odvětví během posledního půlroku osciloval okolo stagnace. Z tohoto pohledu se očekávání Komerční banky počítající s růstem úvěrů v roce 2013 o 3 až 4 % zdá být ambiciózní.

ČEZ: V minulém měsíci klesal kurz akcií společně s cenami elektřiny na burze, které se podívaly zpět na úrovně okolo 48 EUR/MWh. ČEZ má ceny letos zajištěné okolo 52,5 EUR/MWh a pro příští rok to vypadá na pokles o 3 až 5 %.

Telefónica C.R.: Cena akcií se rychle vzpamatovala z poklesu po rozhodném dni na dividendu z loňského zisku. Podpořil ji v tom probíhající zpětný odkup akcií a blížící se dodatečná výplata 13 Kč na akcii, tentokrát ze snížení kapitálu. Tato výplata by měla přijít začátkem listopadu a nebude se zdaňovat. Růst tak poslal titul na relativně vysoké násobky, jak odhadované P/E pro rok 2012, tak EV/EBITDA pro letošní rok jsou jasně nad regionálním mediánem.

Pegas Nonwovens: Akcie společnosti za poslední měsíc přidaly okolo 8 % díky nad očekávání dobrým výsledkům hospodaření za druhé čtvrtletí 2012, příznivému vývoji cen vstupních materiálů (polymerů) a blížícímu se rozhodnému datu pro výplatu dividendy (19. října, poslední obchodní den s nárokem na dividendu je 16. října). Titul se v září podíval až ke 490 Kč za akcii, což je více než tříleté maximum.

ORCO: Pokračování restrukturalizačního procesu (přeměna dluhopisů na akcie) společně s předběžnou dohodou o refinancování dluhu ve výši 286 milionů eur spojeného s GSG portfoliem pozitivně ovlivňují akcie společnosti. Ty v uplynulém měsíci posílily o zhruba 60 % k 60 Kč za akcii (2,4 eura).

ČS: Říjnová akciová strategie pro české akcie
Jaký výhled mají analytici České spořitelny na domácí akciový trh pro říjnové obchodování?

Zdroj: Česká spořitelna