Burger King si troufne na McDonald's, a proto se vrací na burzu
|

Burger King si troufne na McDonald's, a proto se vrací na burzu

Pod americkými burgery se začíná pořádně rozpalovat olej. Burger King oznámil, že vyjde se svými akciemi na burzu a z kapitálové injekce bude financovat frontální útok na světovou jedničku rychlého občerstvení McDonald's.

Světové akcie McDonald's
Burger King

Návrat na burzu je u Burger King do určité míry překvapením, protože před necelými dvěma lety firmu koupili investoři z 3G Capital a stáhli akcie z oběhu.

Firma tvrdí, že si vezme poučení ze způsobu, jak podniká její větší rival, nicméně že bude dělat věci rychleji a s větší agresivitou. Restaurace už začaly nabízet saláty, kuřecí maso, smoothies a zmrzlinu.

McDonald's drží přes 50 % amerického trhu s rychlým občerstvením, Burger King asi 13 %. Analytici proto vyjadřují skepsi, nakolik skutečně může 4krát menší konkurent McDonald's ohrozit.

McDonald's: 100 USD za akcii? Dividenda je jen část růstového příběhu
McDonald's je firma, která opravdu umí ustát ekonomickou krizi. Stačí se podívat na její akcie v posledních pěti letech - růst ze 43 dolarů až ke 100dolarové hranici znamenal na konci minulého týdne zhodnocení přes 120 %. Museli byste pozorně hledat, abyste našli propad na podzim 2008. Navíc firma není lakomá a nabízí zajímavou dividendu těsně pod 3 %.