Akcie: Růst indexu Dow Jones se zarazí o úroveň 13 500 bodů
|

Akcie: Růst indexu Dow Jones se zarazí o úroveň 13 500 bodů

Americký akciový index Dow roste již několik týdnů, americké akcie těží z optimismu na starém kontinentu, kde všichni doufají, že ECB nakonec zachrání Evropu od kolapsu. Podle Darryla Guppyho, technického tradera a přispěvatele CNBC, ovšem index Dow narazí na silnou překážku okolo 13 500 bodů.

Technická analýza Dow Jones Světové akcie
Dow Jones Industrial Average - technická analýza

Podle Guppyho je dominantní technickou linií linie A na grafu. Ta je prodloužením "krku" formace "hlava a ramena", která se na indexu Dow zformovala mezi únorem a červencem 2011. Letos na jaře její prodloužení znamenalo silnou rezistenci.

V posledních týdnech pak Dow vytvořil menší růstový kanál mezi liniemi B a C na grafu, téměř rovnoběžný s linií A. Linie C se zdá být solidní podporou, linie B ovšem ještě silnější rezistencí. Krátkodobě by byl prudký růst nad linii B překvapením, navíc shora dále limitovaný technicky daleko silnější linií A. Krátkodobě ovšem každopádně trvá býčí výhled.

"Index S&P 500 je na tom z technického pohledu jiný," tvrdí Guppy. Detaily nechme stranou, podle Guppyho je výhled S&P 500 ještě více býčí než v případě Dow. Index se navíc 7. srpna vyhoupl nad 1 400 bodů, což je psychologicky zajímavá hranice.

Facebook IW: S&P 500 nad 1 400 bodů

Týden na trzích podle burzovních grafů: Americký trh práce přehlušil medvědí zděšení po zasedání ECB
Index S&P 500 se pohybuje jako na houpačce – jednou je dole, jednou nahoře. Vše se odehrává zhruba v pětidenním intervalu. Na začátku července klesal šest dnů z hladiny 1 375. Pak následoval silný růst na novou vyšší cenu 1 380, aby znovu následovaly tři dny propadů. V pátek 27. Července index posílil na 1 386.

Zdroj: Guppytraders.com