Burzovní almanach: Začíná rok, který bude podprůměrný pro akcie
|

Burzovní almanach: Začíná rok, který bude podprůměrný pro akcie

Jak se bude letos dařit akciím? Křišťálovou kouli bohužel nemáme, alespoň ne funkční, takže nám vodítkem může být historie a aktuální dění. Druhé jmenované může s náladou na trzích zamávat ze dne na den, zůstaňme tedy u historie. Ta naznačuje, že by se rok 2013 na americkém akciovém trhu neměl zařadit k těm, na něž investoři vzpomínají s láskou a nadšením (pokud to nejsou spekulanti na pokles).

Burzovní almanach Světové akcie Historie Výhled na rok 2013

Rok 2013 bude ve Spojených státech povolební. A od roku 1900 mají americké akcie tendenci v povolebních letech zaostávat za průměrem všech let. Trh klesá v průměru nejvíce v lednu a únoru, během roku pak od srpna do začátku listopadu. Slušnou výkonnost naopak akcie předvádějí od konce března do května.

Letos to tak může být, ale nemusí. Historicky povolební roky vládnoucí strana a prezident využívají k těm nejméně populárním ekonomickým opatřením, která zpravidla dopadají na ekonomiku. Její podpora ze strany politiků pak roste až s blížícími se dalšími volbami.

Americké akcie v letech po prezidentských volbách zaostávají za průměrem

Šokující předpovědi na rok 2013
Drastický pokles ceny ropy a zlata, výnosy z 30letých amerických státních dluhopisů na dvojnásobku a masivní znárodňování japonského elektronického průmyslu - to jsou jen některé ze šokujících předpovědí na rok 2013 od dánské Saxo Bank. Nejde o hlavní scénáře vývoje, ale události, které by v případě, že by se staly realitou, těžce dolehly na dění na světových trzích

Speciál IW: Jak investovat v roce 2013
Vážení čtenáři a diváci Investičního webu, nabízíme vám sérii článků, analýz a exkluzivních rozhovorů, které vám pomohou odhadnout směr, kterým se příští rok budou vyvíjet kapitálové, finanční, komoditní a nemovitostní trhy. Kromě toho přinášíme řadu konkrétních investičních doporučení i čistě spekulativních investičních tipů na rok 2013. Nabídka článků a videí bude rozšiřována stejně rychle, jako odpočítáváme poslední dny letošního roku, a proto sledujte tento "výhledový rozcestník" i v dalších dnech.

Zdroj: chartoftheday.com