Burzovní kalendář 20. 1. - 24. 1. 2014
|

Burzovní kalendář 20. 1. - 24. 1. 2014

Zkrácený obchodní týden v USA bude především o výsledkové sezóně a datech z nemovitostního trhu. Pozornost investorů v Evropě bude patřit vedle toho také indexům nákupních manažerů a německému barometru ekonomické nálady ZEW, celý svět bude zvědavý také na kondici čínské ekonomiky. Od Bank of Japan se na lednovém zasedání nečeká žádná změna monetární politiky. V Česku vyjdou v závěru týdne důležité indikátory důvěry v ekonomice.

Investiční a ekonomický výhled

USA

20/1 Státní svátek (Martin Luther King Day) - trhy jsou uzavřeny

21/1 až 24/1 Výsledková sezóna (Johnson & Johnson, Verizon, IBM, Netflix, eBay, McDonald's, Lockheed Martin, Microsoft, Procter & Gamble, Bristol-Myers Squibb)

23/1 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

23/1 Index nákupních manažerů (Markit FLASH)

23/1 Prodeje stávajících domů

23/1 Index cen domů FHFA

23/1 Předstihové ukazatele

Týden byl pro americké akcie smíšený. Nasdaq vzrostl o 0,55 %, S&P 500 však 0,2 % ztratil a Dow zakončil prakticky na nule s mírným ziskem 0,13 %. "Investoři se řídí zveřejňovanými výsledky firem," říká Jim Russell z U.S. Bank Wealth Management. "Jakkoli jsou však čísla za čtvrtý kvartál důležitá, trh se možná ještě více soustředí na výhledy firem."

Index S&P 500 v uplynulém týdnu zůstal v rozpětí 1 810 až 1 850 bodů. V pondělí zažil propad o 1,3 %, ale okamžitě následovala opačná reakce a překonání historických maxim. Leden tedy probíhá volatilně, ale bez jasného směru. Jaký rozdíl oproti lednu 2013. "Trh je překoupený, ale jak už jsme se mnohokrát přesvědčili, nejedná se o prodejní signál a ceně to nebrání v dalším růstu. Dokud se index bude obchodovat nad zónou 1 800 až 1 810, graf zůstane v býčím nastavení. Nejbližší rezistence je na hladině 1 850 bodů," napsal ve svém pravidelném technickém komentáři pro Investiční web opční obchodník Josef Košťál.

Hlavní události uplynulého týdne si připomeňte ZDE.

Výsledková sezóna se rozběhla naplno. Prvnímu ostrému týdnu dominovaly banky. Tradičně silná čísla oznámila Goldman Sachs, naopak zklamaly Citigroup a Morgan Stanley. Některé firmy varovaly před horšími než očekávanými výsledky (Best Buy, Shell). V novém týdnu budou mezi nejsledovanější patřit výsledky spotřebitelských (Johnson & Johnson, Procter & Gamble) a technologických (Microsoft, Texas Instruments, IBM) firem.

"Jakkoli slabé úterní výsledky Delta Air Lines bych ocenil nákupem konkurenčních American Airlines," nabízí zajímavý tip investiční mediální guru Jim Cramer. "Naopak bych se držel zpátky od IBM, od které se moc nečeká. Firma musí investorům vyjevit, jak špatná je situace v jejím byznysu." Dlouhodobě se mu líbí například akcie Starbucks, která zveřejňuje výsledky ve čtvrtek. Z firem, které zveřejňují své kvartální výsledky v pátek, se mu zamlouvají Bristol-Myers Squibb, Honeywell a Kimberly-Clark.

Přehled firem, které v týdnu zveřejňují hospodářské výsledky, najdete ZDE.

Výsledkovou sezónu bude v týdnu sledovat i makléř Aleš Jandejsek z brokerjetu ČS:

Po zprávě o trochu slabší zahájené výstavbě se investoři v týdnu o to více zaměří na data z realitního trhu, konkrétně prodeje existujících domů. V prosincových údajích se může projevit nepříznivé počasí. Index cen domů FHFA pak naznačí kromě samotného vývoje cen také celkovou spotřebitelskou náladu v USA. Ta podle předběžných dat v lednu nečekaně klesla.

Další očekávané události v rychlém přehledu:

Úterý 21/1

 • Mezinárodní měnový fond vydá novou ekonomickou prognózu. Jeho šéfka Christine Lagardeová již naznačila, že dojde ke zvýšení odhadovaného tempa růstu světové ekonomiky. V říjnu fond odhadoval, že letos ekonomika vzroste o 3,6 % po loňských 2,9 %.
 • Zasedá poradní výbor americké Commodity Futures Trading Commission pro technologie. Bude se zabývat daty o cenách a swapy, řeč může být rovněž o snaze stanovit nová pravidla pro vysokofrekvenční obchodování (HFT).

Čtvrtek 23/1

 • Proběhne IPO společnosti Santander Consumer USA Holdings Inc., vlastněné španělskou Banco Santander. Firma se zabývá financováním nákupů aut a plánuje v primárním úpisu získat až 1,56 miliardy USD. To by celou firmu ohodnotilo na zhruba 8,3 miliardy USD. Španělská banka si po úpisu ve firmě zachová podíl 61 %. Akcie by se měly obchodovat na NYSE.

Pátek 24/1

 • Americká komise pro mezinárodní obchod (International Trade Commission) vydá svůj nález ve věci patentového sporu společností Ericsson a Samsung. První jmenovaná si stěžovala na porušení patentů na bezdrátové technologie.

Evropa

20/1 až 24/1 Výsledková sezóna (SAP, Noble Corp, Nokia)

20/1 Německo - index cen výrobců

21/1 Německo, eurozóna - index ekonomické nálady ZEW

22/1 Spojené království - nezaměstnanost, zápis z jednání Bank of England

23/1 Eurozóna, Francie, Německo - index nákupních manažerů (FLASH)

23/1 Eurozóna - spotřebitelská důvěra

23/1 Itálie - maloobchodní tržby

Evropské akcie se v pátek odpoledne díky americkým makrodatům a zpevňujícím akciím těžařských firem vrátily na šestiletá maxima, z nichž ve čtvrtek sklouzly. Za celý týden FTSE 100 zpevnil o 1,3 %, CAC 40 o 1,8 % a DAX o 2,85 %. "Evropské akcie odstartovaly letošní rok dobře," říká Veronika Pechlanerová ze společnosti Ashburton. "Panují velká očekávání ohledně růstu zisků evropských firem v letošním roce."

Tempo inflace v eurozóně v prosinci zpomalilo na 0,8 % meziročně z listopadových 0,9 %. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,3 % a jádrové ceny meziročně vzrostly o 0,7 %. Spotřebitelské ceny v Německu vzrostly loni v průměru o 1,5 %, což byl nejpomalejší růst od roku 2010. Irsko a Portugalsko se postupně vracejí na dluhopisový trh. Varšavská burza doufá ve spojení s tou ve Vídni ještě v letošním roce. To a mnohé další události uplynulého týdne si připomeňte ZDE.

Výsledková sezóna se pomalu hlásí o slovo také v Evropě. V týdnu bude mezi nejvíce sledované reporty patřit ten od společnosti SAP, ve stínu výsledků "mateřského" Microsoftu oznámí výsledky také finská Nokia.

Z makrodat bude důležitý index ekonomického sentimentu ZEW, a to především ten pro Německo. Tam se čeká růst z 32,4 bodu na 34 bodů. Ve čtvrtek pak vyjdou předběžné údaje z průzkumu mezi manažery firem (PMI) ze eurozónu, Německo a Francii. S výjimkou Francie jsou analytici spíše optimističtí a předpokládají mírné zlepšení nálady.

Bude také zveřejněna míra nezaměstnanosti v Británii za tři měsíce do listopadu včetně a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti za prosinec. Ve třech měsících do října míra nezaměstnanosti klesla na 7,4 %. Bank of England stanovila 7% úroveň této míry jako hranici pro případné zahájení zvyšování základní úrokové sazby ze současných 0,5 %.

Další očekávané události v rychlém přehledu:

Pondělí 20/1

 • Francouzský prezident Hollande navštíví Nizozemsko a bude s temním premiérem Markem Ruttem jednat o ekonomické spolupráci. Turecký premiér Erdogan letí na návštěvu do Bruselu, kde pravděpodobně přijde řeč i na probíhající korupční aféru a nepokoje v zemi.

Úterý 21/1

 • Ewald Nowotny z ECB ve Vídni hovoří s rakouskými ekonomickými médii.
 • Srbský premiér Ivica Dačić navštíví Brusel při příležitosti oficiálního zahájení rozhovorů o vstupu země do Evropské unie. Před necelými 15 lety přitom NATO ještě bombardovalo Bělehrad v souvislosti s Kosovem.
 • Maďarská centrální banka by podle analytiků oslovených agenturou Bloomberg měla opět mírně snížit základní úrokovou sazbu, a to na 2,9 % ze současných 3 %. 11 z 15 oslovených ekonomů předpokládá tento minimální posun, zbývající 4 analytici počítají s ještě větším snížením.
 • International Energy Agency (IEA) vydá svou pravidelnou měsíční zprávu o stavu trhu s ropou.

Středa 22/1

 • V Davosu začíná Světové ekonomické fórum za účasti více než 1 600 vrcholných manažerů firem, centrálních bankéřů a politiků. Fórum končí v sobotu 25. ledna.
 • Soudní dvůr Evropské unie se bude zabývat stížností Spojeného království na ESMA (European Securities and Markets Authority) ve věci zákazu short sellingu.
 • Německá kancléřka Angela Merkelová bude dva dny jednat s politiky z vládní koalice o možných změnách zákonů o obnovitelných zdrojích energie a státním důchodovém systému.

Pátek 24/1

 • Ve Vídni se na mimořádné schůzce sejdou inspektoři OSN. Tématem jejich setkání bude Írán, konkrétně to, zda plní loňskou dohodu o omezení svého jaderného programu.

Asie

20/1 Čína - HDP za 4Q2013 a celý rok 2013

20/1 Čína - průmyslová výroba

20/1 Čína - maloobchodní tržby

20/1 Japonsko - průmyslová výroba

21/1 a 22/1 Bank of Japan - zasedání a rozhodnutí o měnové politice

23/1 Čína - index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (HSBC/Markit FLASH)

Růst čínského HDP ve čtvrtém kvartálu 2013 pravděpodobně zpomalil na 7,6 % meziročně ze 7,8 % ve třetím čtvrtletí. Vyplývá to z průzkumu agentury Bloomberg. Za celý rok 2013 by měl růst dosáhnout 7,7 %. Zásadním tématem je boj s přehnanou mírou úvěrování v zemi a snaha o přechod na spíše spotřebitelský model ekonomiky ze současného, který je postaven na investicích a vývozu.

Čína v pondělí také zveřejní průmyslovou výrobu a maloobchodní tržby. Výroba v prosinci měla podle odhadů růst o 9,8 %, v listopadu to bylo rovných 10 %, maloobchodní tržby se měly zvýšit o 13,6 % po listopadových 13,7 %. Data o průmyslu za listopad zveřejní i Japonsko.

V zemi vycházejícího slunce se na plánovaném zasedání sejdou i centrální bankéři. Nečeká se změna současné extrémně uvolněné měnové politiky, která loni udělal z japonských akcií premianta mezi vyspělými konkurenty a z japonského jenu jednu z nejvíce oslabujících měn. Banka by měla zveřejnit výhled vývoje ekonomiky a cen do března 2016.

Další očekávané události v rychlém přehledu:

Pondělí 20/1

 • V Abú Dhabí se koná Světový summit o budoucnosti energetiky za účasti řady politiků z regionu nebo třeba výkonné ředitelky IEA Marie van der Hoevenové. Summit trvá do středy.

Středa 22/1

 • Thajská centrální banka by měla snížit základní úrokovou sazbu na 2 %, vyplývá z odhadů agentury Bloomberg. Protesty proti vládě v zemi ohrožují poptávku a důvěru.

 • Ve švýcarském Montreux se koná konference o míru v Sýrii. Zúčastní se jí mimo jiné americký ministr zahraničí John Kerry. O den později se v Ženevě se zprostředkovateli z OSN sejdou k jednání představitelé syrské vlády a opozice.

Čtvrtek 23/1

 • Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru v Číně by v lednu měl opět mírně klesnout na 50,4 bodu z 50,5 bodu v prosinci.

Česká republika

24/1 Unipetrol - hospodářské výsledky za 4Q2013

24/1 Ekonomická, podnikatelská a spotřebitelská důvěra

Akcie na pražské burze za uplynulý týden zpevnily o 1,76 % na 1 027,1 bodu. Největší zisky zaznamenaly akcie energetické společnosti ČEZ, nejvíce si pohoršily cenné papíry petrochemického holdingu Unipetrol, který na konci nového týdne zahájí výsledkovou sezonu.

Akcie ČEZ za týden přidaly 5,3 % na 522,50 Kč. Podle hlavního analytika J&T Banky Milana Vaníčka titul korigoval ztráty ze začátku roku. "Podporou mohou být vyjádření představitelů budoucí vlády, kteří sice dostavbu Temelína podporují, nicméně odmítají garantovat výkupní ceny elektřiny, bez nichž k ní s největší pravděpodobností nedojde," míní Vaníček.

Cena akcií Unipetrolu spadla o 2,5 % na 163,70 Kč bez jakékoli významné zprávy týkající se firmy. Unipetrol bude zveřejňovat na konci příštího týdne své výsledky za loňské 4. čtvrtletí. "Někteří investoři mohou spekulovat na případnou jimi odhadovanou reakci a realizovat své pozice," říká Vaníček. "Očekáváme, že titul zveřejní kladný provozní zisk EBITDA za 4Q13, což bychom hodnotili jako mírně pozitivní."

Z domácích zpráv investoři podle sledovali dění kolem Telefóniky C.R. poté, co Evropská komise udělila svolení o převzetí podílu v titulu ze strany skupiny PPF, která očekává dokončení transakce do konce ledna. Odkupní cena by se podle analytiků měla pohybovat na úrovni 305,6 Kč za akcii, což je cena kontrolního balíku zaplacená PPF. Skupina podnikatele a nejbohatšího občana České republiky Petra Kellnera podepsala smlouvu s Telefónikou o převzetí 65,9 % společnosti za 63,6 miliardy Kč na začátku listopadu.

Společnost Pegas Nonwovens v pátek oznámila zahájení standardního komerčního provozu své egyptské výrobní linky. Testovací období se podařilo dokončit v lednu poté, co ho loni přerušily nepokoje. Společnost také potvrdila dříve avizovaný výhled hospodaření na rok 2013. Nadále očekává, že ukazatel EBITDA dosáhne hodnoty v rozmezí 37 až 39 milionů eur (asi 1,02 až 1,07 miliardy korun) a CAPEX bude podle plánu 41 milionů eur. Rašík letos očekává CAPEX mezi 10 a 12 miliony eur, výhled EBITDA oznámí v březnu.

"Pegas při výsledcích za 3Q2013 snížil svůj původní výhled EBITDA z 5 až 15 % na stagnaci z důvodu odstávek a úprav produkčního mixu," říká Petr Bártek, analytik z České spořitelny. "Splnění nižšího výhledu jsme očekávali. Pokles CAPEX v letošním roce jsme po dokončení investic v Egyptě také očekávali, zpráva o plné produkci v Egyptě je mírně pozitivní."

V novém týdnu bude pražská burza převážně reagovat na dění v zahraničí. Česká republika má také nového premiéra Bohuslava Sobotku, který nyní před prezidenta Miloše Zemana předstoupí s vládou, kterou na základě jednání ČSSD, lidovců a hnutí ANO sestaví. Komentátoři se vesměs shodují, že Zeman "první kolo" vyřizování účtů s ČSSD spíše prohrál, když Sobotka ustál pokus o "puč" v rámci strany po loňských podzimních volbách.

Lucemburský soud bude v pondělí rozhodovat o sporu mezi českým miliardářem Radovanem Vítkem a americkými fondy Alchemy a Kingstown o ovládnutí realitní společnosti Orco Germany. Ta je nyní nejvýznamnější částí celé realitní skupiny. Představenstvo německé společnosti už na konci loňského listopadu rozhodlo o navýšení základního kapitálu o sto milionů eur. Následně Vítkova společnost Tandis upsala 114,6 milionu akcií v ceně 0,47 eura za kus. Tím by Vítek ovládl třetinový podíl v německé společnosti. To však na žádost akcionářů skupiny Orco Kingstown a Alchemy zablokoval lucemburský soud. Tyto dvě společnosti se s Vítkem přou o rozložení sil v Orku.

Pražská burza v roce 2014: Dividendové tituly ano, rtuťovité akcie jako NWR ne a ČEZ s otazníkem, radí Petr Hlinomaz z BH Securities
Pražská burza zůstává defenzivní jistotou každého investora, zájemcům o trochu domácího adrenalinu má ale také co nabídnout. CME je částí trhu zbožňována, částí proklínána, její divoká jízda je každopádně jak dělaná na spekulaci. Zaslouží si proto pozornost, podobně jako nové tituly, které by se letos na burze měly objevit, shrnuje analytik z BH Securities Petr Hlinomaz. Index PX by podle něj letos mohl narůst až o desetinu.
Burzy z pohledu českého investora: Jak intervence ČNB ovlivnila výnosnost akcií
Pražská burza za poslední rok výrazně zaostala za zahraničními trhy. Čechům se tak vyplatilo nakupovat akcie mimo pražskou burzu - v Japonsku, Evropě nebo USA. Výnosy ze zahraničních akcií přitom svým zásahem proti koruně výrazně umocnila ČNB.
Co musíte ráno vědět (9. dubna)
Co musíte ráno vědět (9. dubna)
00:00

Co musíte ráno vědět (9. dubna)

Jak se ve středu dařilo akciím na světových trzích, jak by koronavirus mohl americkou ekonomiku zasáhnout podle...
Musíte vědět
Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům…
Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům…
včera v 22:30

Americké akcie ve středu po odstoupení Sanderse z boje o Bílý dům výrazně posílily

Americké akcie ve středu zpevnily. Pomohla jim naděje, že koronavirová epidemie v USA je blízko vrcholu. Odstoupení...
Americké akcie Shrnutí obchodování v USA
Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily…
Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily…
včera v 22:15

Středa na trzích (8. dubna 2020): Evropské akciové indexy zakončily den smíšeně, americké indexy výrazně zpevnily

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo ve středu pod nulou. Dopoledne indexy ztráty mírně...
Shrnutí obchodování v USA Shrnutí obchodování v Evropě Shrnutí obchodování v ČR
Evropský výrobce letadel Airbus sníží výrobu v průměru o třetinu
včera v 20:57

Evropský výrobce letadel Airbus sníží výrobu v průměru o třetinu

Evropský výrobce letadel Airbus ve středu oznámil, že sníží výrobu v průměru o třetinu, aby se přizpůsobil poptávce....
Airbus Evropské akcie Doprava
Nissan, Mazda a Mitsubishi pošlou domů 20 000 Japonců
včera v 18:09

Nissan, Mazda a Mitsubishi pošlou domů 20 000 Japonců

Automobilky Nissan Motor, Mazda Motor a Mitsubishi Motor chtějí na nucenou dovolenou poslat 20 000 japonských...
Auta Japonsko Koronavirus
Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v…
Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v…
včera v 18:00

Evropské akcie se ve středu na směru neshodly, některé indexy se v závěru seance po celém dni v minusu dostaly nad nulu

Obchodování na západoevropských akciových trzích začalo ve středu pod nulou a indexy se v červených číslech...
Evropské akcie Shrnutí obchodování v Evropě
IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD
včera v 17:30

IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD

Globální dluh napříč všemi sektory v loňském roce stoupl na rekordních 255 bilionů USD a překonal 322 % hrubého...
Zadlužení Světová ekonomika Koronavirus
Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela…
Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela…
včera v 16:50

Pražská burza ve středu potřetí v řadě posílila, nad nulou se udržela navzdory poklesu cen akcií finančních společností

Pražská burza ve středu potřetí v řadě vzrostla, index PX posílil o 0,89 % na 827,66 bodu. Dařilo se mediální CME,...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
Michl: Propad HDP by se podle spotřeby elektřiny blížil 10 %
včera v 16:38

Michl: Propad HDP by se podle spotřeby elektřiny blížil 10 %

Kdyby se ekonomická aktivita v České republice měřila spotřebou elektřiny očištěnou o vliv teplotních výkyvů,...
ČNB Česká ekonomika HDP
Sněmovna schválila vyšší podíl strukturálního deficitu na HDP
včera v 16:08

Sněmovna schválila vyšší podíl strukturálního deficitu na HDP

Sněmovna dnes ve stavu legislativní nouze schválila i přes kritiku opozice vládní novelu zákona o rozpočtové...
Rozpočet HDP Koronavirus
Maďarsko podle vlády vydá na boj s koronavirem 20 % HDP
včera v 15:56

Maďarsko podle vlády vydá na boj s koronavirem 20 % HDP

Maďarsko investuje do boje proti koronaviru dvacet procent svého hrubého domácího produktu. Podle agentury MTI to ve...
Maďarsko Koronavirus HDP
Nizozemský pivovar Heineken se potýká s dopady koronaviru
včera v 15:42

Nizozemský pivovar Heineken se potýká s dopady koronaviru

Nizozemská společnost Heineken, která je druhým největším výrobcem piva na světě a působí rovněž v České republice,...
Pivo Koronavirus Evropské akcie
Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové…
Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové…
včera v 15:13

Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB, ekonomové krok přivítali

Česká národní banka bude mít zřejmě širší možnosti obchodování na trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s...
ČNB Centrální banky Koronavirus
Polská centrální banka snížila základní úrok na půl procenta
včera v 14:58

Polská centrální banka snížila základní úrok na půl procenta

Polská centrální banka ve středu překvapivě snížila svou základní úrokovou sazbu na půl procenta z dosavadního...
Polsko Centrální banky Úrokové sazby
Investoři měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy
včera v 14:35

Investoři měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy

Ministerstvo financí ve středu ve třech aukcích prodalo státní dluhopisy za 28,5 miliardy korun, tedy zhruba dvakrát...
České státní dluhopisy Koronavirus
Škoda Auto znovu prodloužila odstávku výroby, zatím do 27. dubna
včera v 14:20

Škoda Auto znovu prodloužila odstávku výroby, zatím do 27. dubna

Automobilka Škoda Auto vestředu potřetí prodloužila odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech kvůli...
Auta Česká ekonomika Koronavirus
Rúhání: Pokud MMF neschválí pomoc Íránu, bude to diskriminace
včera v 14:10

Rúhání: Pokud MMF neschválí pomoc Íránu, bude to diskriminace

Pokud Mezinárodní měnový fond Íránu neposkytne na boj s koronavirem pět miliard dolarů z mimořádného fondu, jak...
Mezinárodní měnový fond Írán Podpora ekonomiky
Analýza: Udržet v Británii zaměstnanost se citelně prodraží
včera v 13:37

Analýza: Udržet v Británii zaměstnanost se citelně prodraží

Snaha udržet v Británii zaměstnanost v časech koronavirové krize se zřejmě citelně prodraží. Jen za první tři měsíce...
Spojené království Pracovní trh Podpora ekonomiky
Tesla sníží mzdy, část pracovníků pošle na neplacenou dovolenou
včera v 13:21

Tesla sníží mzdy, část pracovníků pošle na neplacenou dovolenou

Americký výrobce elektromobilů Tesla kvůli koronaviru svým zaměstnancům dočasně sníží mzdy. Postradatelné pracovníky...
Tesla Koronavirus
Země EU podpořily další využití kohezních peněz na boj s nákazou
včera v 13:15

Země EU podpořily další využití kohezních peněz na boj s nákazou

Státy Evropské unie podpořily další využití peněz z kohezní politiky na boj s koronavirem. Velvyslanci unijních zemí...
Evropská unie Podpora ekonomiky Koronavirus