ABCD začínajícího a mírně pokročilého investora startuje! Buďte u toho!
|

ABCD začínajícího a mírně pokročilého investora startuje! Buďte u toho!

Brexit a řada podobných (geo)politických starostí, zpomalování růstu Německa a dalších významných ekonomik nebo klesající zisky firem nejen v USA udělají rok 2019 na trzích přinejmenším zajímavým. Cyklus ABCD začínajícího a mírně pokročilého investora v jarní části díky komentářům zúčastněných expertů prováže globální i domácí témata s jednotlivými typy investic. První díl je věnovaný základům sestavování (vítězného) portfolia.

Investiční portfolio Pravidla a doporučení pro investování Ponaučení pro investory Investování Výhled na rok 2019

ABCD začínajícího a mírně pokročilého investora od 5. února 2019 opět nabídne unikátní možnost získat formou zábavných interaktivních přednášek komplexní a prakticky využitelné informace o sestavování osobního portfolia. O své zkušenosti a tipy se s účastníky cyklu podělí přední domácí odborníci na investování.

Hosty prvního dílu budou Jiří Kovařík, ředitel komunikace pražské burzy, a Štěpán Uherík, partner v Save & Capital. Část semináře můžete 5. února od 17.30 sledovat živě.

Jízdní řád ABCD

  Datum Téma Lektoři
1 5. 2. Vítězné portfolio Štěpán Uherík (Save & Capital) a Jiří Kovařík (BCPP)
2 19. 2. Akcie 360°: Hodnoty, na kterých lze stavět Ján Hájek (Top Stocks) a Jan Maňák (BNP Paribas AM)
3 5. 3. Pražská burza: Co je doma, to se (s)počítá Petr Koblic (BCPP) a Roman Koděra (investor)
4 19. 3. Investiční defenziva: Z definice (ne)záživná? Tomas Michálek (Bondsupermarket) a Jiří Jaklín (Správa lesních podílů)
5 2. 4. Měny a portfolio: O forexu a smrti Miroslav Novák (AKCENTA CZ)
6 16. 4. Zlato a další komodity, co se (občas) třpytí Štěpán Křeček (BH Securities) a Pavel Ryba (GOLDEN GATE CZ)
7 14. 5. Umění a spol.: Alternativa středního proudu Alexandra Špoková (Pro arte) a Lukáš Vácha (Conseq IM)
8 28. 5. Kolokvium aneb Ptejte se nás, na co chcete Štěpán Uherík (Save & Capital) a Jiří Kovařík (BCPP)

Detaily cyklu se ladí. Organizátoři budou tabulku průběžně aktualizovat.

Podrobnější informace o cyklu, vybrané záznamy ze seminářů a prezentace vystupujících nabízí web ABCD začínajícího investora. Historický exkurz do roku 2015, kdy ABCD zažívala premiéru paralelně na pražské Vysoké škole ekonomické a brněnské Mendelově univerzitě, najdete ZDE.

Partnery jarního cyklu ABCD začínajícího a mírně pokročilého investora jsou Burza cenných papírů Praha, poradenská společnost Save & Capital a SKOK (Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti na VŠE). ABCD Tour se koná za podpory Jihočeské univerzity České Budějovice a Mendelovy univerzity v Brně. Mediálním partnerem projektu je Investiční web.