US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,46 %
NVIDIA-2,47 %

Managed futures: V prosinci vzrostly o 3,29 %, za loňský rok přidaly přes 9 %

Managed futures zakončily rok ve velkém stylu. Připsáním prosincového nárůstu přes 3 % vyhnaly celoroční výslednou hodnotu indexu Newedge CTA na úroveň přesahující 9 %. Tento index zahrnuje výsledky dvaceti money managerů s celkovými aktivy přesahujícími 800 milionů amerických dolarů.

Jak je vidět, své minimum v našel index v únoru, kde se odrazil od hodnoty -2,3 % a pozvolna stoupal. Mírné tempo růstu bylo zapříčiněno slabým trendováním amerických akciových indexů. Zlom přišel na přelomu července a srpna, kdy rostly ceny zejména amerických dluhopisů a k růstu se pomalu nadechovaly komodity, zejména cenné kovy, zemědělské plodiny a obilí.

V období září a října fungoval díky kvantitativnímu uvolňování v USA fenomén short sellingu amerického dolaru a nákupu všeho, co je americkým dolarem denominováno. Nicméně investoři brzy zohlednili velikost a sílu americké ekonomiky a začali měnu nakupovat. Listopadová korekce na USD přinesla krátkodobé oslabení komodit, aby v prosinci komoditní měny (australský a kanadský dolar) navštívily svá mnohaměsíční maxima, čehož CTA manažeři využili ke zhodnocení aktiv.

Managed futures
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio