Akcie: Čas na ofenzivní defenzivu
|

Akcie: Čas na ofenzivní defenzivu

Hodnotové investování se v posledních letech nevyplácelo, růstový přístup je válcoval ne celé čáře. Jelikož jde ale o spíše defenzivní strategii, která se vyplácí v dobách, kdy se trhům až tak nedaří, je možná načase dát hodnotovému investování opět šanci.

Hodnotové investování Investiční horizont Akciové tipy Americké akcie Investiční strategie

Hodnotový přístup a nakupování levných akcií mají logiku a v dlouhodobém horizontu je to jeden ze způsobů, jak dosahovat nadprůměrných výnosů. Během silných býčích trendů, jaký zažíváme i nyní, kdy investoři na ocenění až tak nehledí, však tento přístup nemá šanci porážet trh a jeho růstové miláčky.

Zároveň to ale může být vhodná doba na to, aby se hodnotové akcie začaly dostávat do hledáčku investorů. Rob Arnott z Research Affiliates si myslí, že hodnotové akcie nyní mají největší potenciál a jsou nejatraktivnější od období technologické bubliny. I tehdy, v 90. letech, hodnotové akcie ztrácely a investoři o ně příliš neměli zájem, ale od přelomu tisíciletí výrazně překonávaly trh.

Hodnotové akcie mají z dlouhodobého hlediska tu výhodu, že působí jako omezovač rizika. Během růstové fáze cyklu sice nedosahují nejlepších výsledků, ale v dobách propadů dokáží porážet ostatní akcie. Útok zkrátka vyhrává zápasy, obrana tituly.

Hodnotové akcie mohou být v současnosti vhodným nástrojem pro ty, kdo mají obavy z příliš vysokého ocenění akciového trhu, ale nechtějí snižovat podíl akcií v portfoliu. Vzhledem k tomu, že v posledních letech se jim tolik nedařilo, dávají hodnotové tituly investorům možnost být zároveň ofenzivní i defenzivní. A to se neodmítá.

Zdroj: thefelderreport.com