US MARKETZavírá za: 4 h 16 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

9 důvodů, proč ve druhém pololetí vsadit na akcie

Přestože v současném nejistém prostředí nemůže nikdo předvídat, co se na akciovém trhu bude dít zítra (i když se někteří analytici tváří jako jasnovidci a střílejí od boku dlouhodobé predikce s přesnými cíly), existuje hned několik důvodů, proč by se akciím mělo v druhé polovině roku dařit lépe. Tím hlavním je, že nejhorší scénáře jsou již započteny do jejich cen.

1. Všudypřítomný pesimismus

Jakékoli pozitivní zprávy jsou zametány pod koberec a jejich vliv na ceny aktiv je tlumený a dočasný. Například americký trh bydlení, který má největší dopad na spotřebitelskou důvěru a nezaměstnanost se začíná zotavovat! Růst není raketový, ale patrný je. Nikdo tomu ale zatím nevěří.

2. Negativní čísla zná kdekdo

Každý dnes ví, jak se vyvíjí zadlužení Itálie a výnosy z jejích státních dluhopisů. Říká se, že trh je překoupený a hrozí zvrat, když jsou trhy optimisticky naladěny a o akciích mluví i lidé, kteří nejsou z oboru. Stejně tak to opačně – když se všichni lidé najednou stanou ekonomickými experty a předpovídají, která další ekonomika půjde ke dnu, naznačuje to, že se trend brzy zlomí.

Tucet důvodů, proč mít strach o Itálii

Tucet důvodů, proč mít strach o Itálii

Dluhová krize: Francie příliš důležitá, Španělsko na odpis?

Dluhová krize: Francie příliš důležitá, Španělsko na odpis?

3. Dluhopisový fetišismus

Ve druhém čtvrtletí zaznamenal fond korporátních dluhopisů iShares ve srovnání s jinými ETF nejvyšší příliv kapitálu – 2,5 miliardy USD, v těsném závěsu skončil dluhopisový fond Vanguard se 2 miliardami USD. Naproti tomu z akciových fondů peníze odtékaly.

4. Stodolarový zisk v rámci S&P 500

Stále kolem sebe slyšíte, jak už ziskové marže firem dosáhly maxima. Náklady na komodity a pracovní sílu se snižují – není důvod, proč malovat čerta na zeď!

5. Centrální banky nemusejí bojovat s inflací ani deflací

Nová debata centrálních bank je pouze o tom, zda ponechat úrokové sazby na nule.

Kvantitativní uvolňování: Co čekat od Fedu v příštích měsících?

Kvantitativní uvolňování: Co čekat od Fedu v příštích měsících?

6. A co Evropa? Podívejte se do Irska

Irsko se financuje opět na trzích, levněji než Španělsko. Ale o tom nikdo nemluví. 58miliardovou záchrannou půjčku přitom přijalo před necelými dvěma roky. Irsko tak dokazuje Španělsku a Portugalsku, že cesta ven z dluhové krize existuje.

7. Investiční stratégové nesnášejí akcie

Ukazatel akciové býčí nálady na Wall Street v posledních 11 měsících devětkrát klesl. Naposledy jej 0,8% pokles stáhl na 49,3 – ocitl se tak poprvé pod hodnotou 50 za téměř 15 let. To znamená, že je mezi stratégy mnohem více medvědů než během technologické bubliny nebo finanční krize v roce 2008. Jednoznačný kontrariánský signál!

Barry Ritholtz: Akcie mají před sebou pokles o zhruba 50 %

Barry Ritholtz: Akcie mají před sebou pokles o zhruba 50 %

8. Čína a její zpomalení

Čína nemá na rozdíl od jiných ekonomik svázané ruce a má páky na to, jak popohnat růst. Pesimismus by v krátkém až střednědobém horizontu měl odeznít.

Východní lék pro světovou ekonomiku neexistuje, Čína zná jen obrovské finanční injekce

Východní lék pro světovou ekonomiku neexistuje, Čína zná jen obrovské finanční injekce

9. Apple akcie podrží

Firma Apple má před sebou perné období – představí žhavé novinky iPhone 5 a iPad Mini a prozradí více o chystané revoluční Apple TV. Mějte na paměti, že Apple je tahounem dvou ze tří nejdůležitějších indexů.

Zdroj: The Reformed Broker

Býčí trhEkonomikaSvětové akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa