Týden na trzích podle burzovních grafů: Index S&P 500 se vrátil pod důležitou technickou úroveň

Index S&P 500 má za sebou teprve druhý ztrátový týden letošního roku. Celkově během něj odepsal 1,11 %.
S&P 500
Ve čtvrtek index S&P 500 po šesti dnech opět klesl pod support na 4 100. To byla dříve silná hladina rezistence, od které se od poloviny září do poloviny prosince index třikrát odrazil níže. Pod touto úrovní trh uzavřel i celý týden, letošní průraz výše tedy mohl být opět falešný. Další rezistence je na 4 200, nad ní je ještě neuzavřený cenový odskok ze srpna 2022. Na opačné straně je důležitý support v pásmu 4 000 až 3 900, kde jsou na denním grafu také klouzavé průměry.
VIX
Index volatility VIX mírně vzrostl a uzavřel nad 20. Na denním grafu je na 50denním klouzavém průměru a pod 200denním klouzavým průměrem. Pro americké akcie nyní VIX nevysílá nepříznivý signál.
Závěr
Index S&P 500 zaznamenal ztrátový týden a je pod 4 100. Bude důležité, zda se udrží nad 3 900. Mezi 3 900 a 4 200 je pásmo, ve kterém by se trh mohl pohybovat (zhruba 7% rozpětí) před dalším významnějším pohybem.